W. Ky. Green Gators/Barbara Stevens Mem. Meet

Ninth Annual - January 30, 1999

 

Team Rankings Through Event 17

WKGG-B. Stevens Meml 01/30/99 01/30/99

Combined

 

PL ID Team Name-Abbrev Points

------------------------------------------------

1 504 Music City Masters Swim - MCMS 403

2 501 Crescent Hill Masters Sw. - CHMS 358

3 502 Lakeside Masters Swim Tm - LAKE 218

4 505 Western Ky. Green Gators - WKGG 178

5 503 Wildcat Masters - WILD 175

6 506 Marlin Masters Swim Club - MMSC 120

7 507 McDowell Wellness Center - MWCM 105

8 508 Southern Ky. Masters - SKYM 84

9 509 Southwest Y Masters - SWYM 41

10 510 Illinois Masters - IM 30

11 513 dolphin masters swimming - DMS 21

 

Swimmer High Point Through Event 17

Combined

PL ID Name Age Team Points

-------------------------------------------------------------------------------

1 1044 OLSON, LYNN 51 WKGG 30

1 1027 BARNES, LOIS 67 MCMS 30

1 1033 TRAINER, JOHN 61 MCMS 30

1 1032 HARRINGTON, JEANNIE 37 MCMS 30

1 1001 TODD, CINDY 56 WILD 30

1 1023 HOWARD, JULIE 24 CHMS 30

1 1030 WEEKS, LYNDELL 46 MCMS 30

1 1040 GLEASON, JOHN 39 LAKE 30

1 1014 HOGG, JEFFREY 33 CHMS 30

1 1058 POHLMANN, MARY M 54 IM 30

11 1018 MESTER, THOMAS 47 CHMS 28

11 1016 JOHANSON, RALPH 58 CHMS 28

11 1068 KRUEGER, PATRICK 28 MCMS 28

11 1009 TESCH, ROBERT 57 WILD 28

11 1069 NEAL, MICHAEL P 34 CHMS 28

16 1046 WALKER, JULIE 26 WKGG 27

16 1036 KEATON, LARRY 55 LAKE 27

18 1004 SMATH, MEG 42 WILD 26

18 1064 TACKETT, MARCIE 23 SWYM 26

18 1020 HUNT, LARRY 51 CHMS 26

18 1028 GEIST, MELISSA 32 MCMS 26

18 1053 PARIS, SUSAN 52 UNAT 26

18 1067 HAGAN, WYNTER 26 MMSC 26

24 1015 WARD, MICHELLE 30 CHMS 25

25 1019 HUGUENARD, JAMES 45 CHMS 24

25 1063 STANLEY, JUDY 47 MWCM 24

25 1062 CONNELL, MARY DUKE 48 MWCM 24

25 1008 FLANAGAN, MATTHEW 72 WILD 24

25 1012 ZELLER, JANET 35 CHMS 24

25 1017 FRANCKE, CHARLES F 42 CHMS 24

31 1035 STEARNS, LISA 41 LAKE 23

32 1061 SINCLAIR-HUTCHINS, JENNIFER 35 MWCM 22

32 1025 JEPSON, JON 62 MCMS 22

32 1076 WILKINS, ROBERT 28 SKYM 22

32 1006 MCGUIRE, JOYCE 66 WILD 22

32 1056 ADAMS, ROBERT W 60 MMSC 22

37 1085 GOODRICH, LETHA 30 DMS 21

37 1002 KREGOR, JANICE 42 WILD 21

39 1041 FOWLER, CHAD 25 LAKE 20

39 1042 SIPES, BOBBI 31 LAKE 20

39 1022 ELROD, MARTHA 41 SKYM 20

39 1013 SCHMIED, BRAD 26 CHMS 20

39 1011 GRAHAM, JOHN 53 CHMS 20

39 1029 LANCINA, ROGER 58 MCMS 20

45 1039 GLEASON, MARK 38 LAKE 19

45 1078 STEVENS, JEFF 45 WKGG 19

47 1050 WALKER, KRISTIN 26 UNAT 18

47 1024 PATTERSON, MACK 52 MCMS 18

47 1077 STRICKER, PAUL 38 MCMS 18

47 1081 SHERWIN, HOLLY 40 MCMS 18

47 1057 DRIVER, STEPHEN 47 MMSC 18

47 1043 LUEBBE, JAMES 31 LAKE 18

53 1083 POULOS, CHRIS 31 WKGG 17

54 1055 BRAUN, CAROL 39 MMSC 16

54 1080 HAMPTON-JONES, HOLLIS 36 MCMS 16

54 1037 GLEASON, JIM 36 LAKE 16

54 1045 PERKINS, DOUG 74 WKGG 16

58 1021 ROBERTS, WILLIAM 37 SWYM 15

59 1071 MOORE, JOHN 28 MMSC 13

59 1038 DUFOUR, RANDALL 52 LAKE 13

59 1051 HARTYE, BOB 51 UNAT 13

59 1065 BULLOCK, SUSAN 25 MWCM 13

63 1075 HALL, ALAN 42 SKYM 12

63 1084 KISSELBAUGH, MORRIS 43 SKYM 12

63 1034 MARTINEZ, FRANK 52 MCMS 12

63 1074 MC CUBBIN, JOHN 45 SKYM 12

67 1052 BURGIO, DAVID 55 UNAT 11

67 1048 PRIESKORN, SUSAN 32 WKGG 11

69 1026 EMBERTON, ALICE 36 MCMS 10

69 1060 GOODWIN, RUSS 53 MWCM 10

69 1072 EMERSON, TREY 32 MMSC 10

72 1066 CHALLENER, DEBORAH 30 MCMS 9

73 1049 BYRNE, JOE 53 WKGG 7

73 1010 SHASTID, JON 51 CHMS 7

75 1073 MULLOWNEY, FRIEDA 29 MCMS 6

75 1070 BAKER, BUTCH 51 WKGG 6

77 1079 HILDRETH, MARK 37 WKGG 5

78 1047 CARROLL, THOMAS 52 WKGG 4

79 1054 QUISENBERRY, TAB 38 MMSC 3

Event Results for Timed Finals

--- Ages 19 Through 24 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1023 JULIE HOWARD 24 CHMS 29.84 6

2 1064 MARCIE TACKETT 23 SWYM 30.02 4

Mixed 100 Free

1 1064 MARCIE TACKETT 23 SWYM 1:07.43 6

Mixed 200 Free

1 1064 MARCIE TACKETT 23 SWYM 2:31.12 6

Mixed 500 Free

1 1064 MARCIE TACKETT 23 SWYM 6:38.70 6

Mixed 50 Breast

1 1023 JULIE HOWARD 24 CHMS 37.78 6

Mixed 100 Breast

1 1023 JULIE HOWARD 24 CHMS 1:23.75 6

Mixed 200 Breast

1 1023 JULIE HOWARD 24 CHMS 3:07.23 6

Mixed 50 Fly

1 1023 JULIE HOWARD 24 CHMS 32.12 6

2 1064 MARCIE TACKETT 23 SWYM 35.03 4

--- Ages 25 Through 29 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1050 KRISTIN WALKER 26 UNAT 30.29 6

2 1067 WYNTER HAGAN 26 MMSC 30.32 4

3 1046 JULIE WALKER 26 WKGG 30.48 3

4 1073 FRIEDA MULLOWNEY 29 MCMS 35.61 2

5 1065 SUSAN BULLOCK 25 MWCM 43.66 1

Mixed 100 Free

1 1046 JULIE WALKER 26 WKGG 1:06.16 6

2 1073 FRIEDA MULLOWNEY 29 MCMS 1:20.83 4

Mixed 200 Free

1 1046 JULIE WALKER 26 WKGG 2:27.23 6

Mixed 500 Free

1 1046 JULIE WALKER 26 WKGG 6:22.62 6

Mixed 50 Back

1 1067 WYNTER HAGAN 26 MMSC 35.80 6

2 1065 SUSAN BULLOCK 25 MWCM 50.52 4

Mixed 100 Back

1 1067 WYNTER HAGAN 26 MMSC 1:19.26 6

2 1065 SUSAN BULLOCK 25 MWCM 1:51.42 4

Mixed 200 Back

1 1067 WYNTER HAGAN 26 MMSC 2:50.76 6

2 1065 SUSAN BULLOCK 25 MWCM 4:02.63 4

Mixed 50 Breast

1 1050 KRISTIN WALKER 26 UNAT 40.47 6

Mixed 50 Fly

1 1046 JULIE WALKER 26 WKGG 33.10 6

Mixed 100 IM

1 1050 KRISTIN WALKER 26 UNAT 1:19.87 6

2 1067 WYNTER HAGAN 26 MMSC 1:24.64 4

--- Ages 30 Through 34 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1085 LETHA GOODRICH 30 DMS 30.28 6

2 1048 SUSAN PRIESKORN 32 WKGG 30.58 4

Mixed 100 Free

1 1085 LETHA GOODRICH 30 DMS 1:05.89 6

2 1015 MICHELLE WARD 30 CHMS 1:06.77 4

3 1048 SUSAN PRIESKORN 32 WKGG 1:07.06 3

Mixed 200 Free

1 1015 MICHELLE WARD 30 CHMS 2:25.29 6

2 1042 BOBBI SIPES 31 LAKE 2:31.96 4

3 1066 DEBORAH CHALLENER 30 MCMS 2:35.50 3

Mixed 500 Free

1 1015 MICHELLE WARD 30 CHMS 6:26.89 6

2 1042 BOBBI SIPES 31 LAKE 6:30.04 4

3 1066 DEBORAH CHALLENER 30 MCMS 6:55.77 3

4 1048 SUSAN PRIESKORN 32 WKGG 6:56.23 2

Mixed 50 Breast

1 1028 MELISSA GEIST 32 MCMS 39.50 6

2 1042 BOBBI SIPES 31 LAKE 40.33 4

Mixed 100 Breast

1 1028 MELISSA GEIST 32 MCMS 1:24.85 6

2 1042 BOBBI SIPES 31 LAKE 1:30.12 4

3 1066 DEBORAH CHALLENER 30 MCMS 1:35.35 3

Mixed 50 Fly

1 1028 MELISSA GEIST 32 MCMS 34.76 6

2 1042 BOBBI SIPES 31 LAKE 35.21 4

3 1085 LETHA GOODRICH 30 DMS 35.41 3

Mixed 100 IM

1 1085 LETHA GOODRICH 30 DMS 1:17.42 6

2 1028 MELISSA GEIST 32 MCMS 1:17.54 4

3 1015 MICHELLE WARD 30 CHMS 1:18.83 3

4 1048 SUSAN PRIESKORN 32 WKGG 1:22.24 2

Mixed 200 IM

1 1015 MICHELLE WARD 30 CHMS 2:48.41 6

2 1028 MELISSA GEIST 32 MCMS 2:51.72 4

--- Ages 35 Through 39 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1032 JEANNIE HARRINGTON 37 MCMS 27.06 6

2 1012 JANET ZELLER 35 CHMS 28.81 4

3 1061 JENNIFER SINCLAIR-HUTCHINS35 MWCM 29.56 3

4 1055 CAROL BRAUN 39 MMSC 34.84 2

5 1026 ALICE EMBERTON 36 MCMS 37.51 1

Mixed 100 Free

1 1032 JEANNIE HARRINGTON 37 MCMS 1:02.97 6

2 1012 JANET ZELLER 35 CHMS 1:03.91 4

3 1061 JENNIFER SINCLAIR-HUTCHINS35 MWCM 1:06.80 3

4 1026 ALICE EMBERTON 36 MCMS 1:23.77 2

Mixed 200 Free

1 1012 JANET ZELLER 35 CHMS 2:21.72 6

Mixed 500 Free

1 1012 JANET ZELLER 35 CHMS 6:06.61 6

2 1026 ALICE EMBERTON 36 MCMS 7:55.02 4

Mixed 50 Back

1 1032 JEANNIE HARRINGTON 37 MCMS 33.36 6

2 1080 HOLLIS HAMPTON-JONES 36 MCMS 40.50 4

Mixed 100 Back

1 1080 HOLLIS HAMPTON-JONES 36 MCMS 1:31.03 6

Mixed 200 Back

1 1080 HOLLIS HAMPTON-JONES 36 MCMS 3:12.41 6

Mixed 50 Breast

1 1061 JENNIFER SINCLAIR-HUTCHINS35 MWCM 39.85 6

2 1055 CAROL BRAUN 39 MMSC 41.33 4

3 1026 ALICE EMBERTON 36 MCMS 45.66 3

Mixed 100 Breast

1 1061 JENNIFER SINCLAIR-HUTCHINS35 MWCM 1:26.04 6

2 1055 CAROL BRAUN 39 MMSC 1:30.71 4

- 1026 ALICE EMBERTON 36 MCMS DQ -

Mixed 200 Breast

1 1055 CAROL BRAUN 39 MMSC 3:17.77 6

Mixed 50 Fly

1 1032 JEANNIE HARRINGTON 37 MCMS 29.51 6

2 1012 JANET ZELLER 35 CHMS 34.74 4

Mixed 100 IM

1 1032 JEANNIE HARRINGTON 37 MCMS 1:13.54 6

2 1061 JENNIFER SINCLAIR-HUTCHINS35 MWCM 1:16.62 4

--- Ages 40 Through 44 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1022 MARTHA ELROD 41 SKYM 33.71 6

2 1035 LISA STEARNS 41 LAKE 36.27 4

Mixed 100 Free

1 1002 JANICE KREGOR 42 WILD 1:19.05 6

Mixed 200 Free

1 1035 LISA STEARNS 41 LAKE 2:54.34 6

Mixed 500 Free

1 1002 JANICE KREGOR 42 WILD 7:42.23 6

2 1035 LISA STEARNS 41 LAKE 7:50.58 4

Mixed 50 Back

1 1004 MEG SMATH 42 WILD 44.06 6

Mixed 100 Back

1 1035 LISA STEARNS 41 LAKE 1:34.76 6

- 1081 HOLLY SHERWIN 40 MCMS DQ -

Mixed 200 Back

- 1081 HOLLY SHERWIN 40 MCMS DQ -

Mixed 50 Breast

1 1004 MEG SMATH 42 WILD 44.23 6

2 1002 JANICE KREGOR 42 WILD 46.50 4

Mixed 100 Breast

1 1081 HOLLY SHERWIN 40 MCMS 1:35.10 6

2 1004 MEG SMATH 42 WILD 1:37.04 4

Mixed 50 Fly

1 1081 HOLLY SHERWIN 40 MCMS 36.76 6

2 1022 MARTHA ELROD 41 SKYM 37.00 4

3 1002 JANICE KREGOR 42 WILD 43.91 3

Mixed 100 Fly

1 1004 MEG SMATH 42 WILD 1:49.12 6

Mixed 100 IM

1 1022 MARTHA ELROD 41 SKYM 1:24.18 6

2 1004 MEG SMATH 42 WILD 1:28.83 4

Mixed 200 IM

1 1081 HOLLY SHERWIN 40 MCMS 2:51.27 6

2 1022 MARTHA ELROD 41 SKYM 3:11.12 4

3 1035 LISA STEARNS 41 LAKE 3:14.35 3

4 1002 JANICE KREGOR 42 WILD 3:22.56 2

--- Ages 45 Through 49 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1062 MARY DUKE CONNELL 48 MWCM 37.27 6

2 1063 JUDY STANLEY 47 MWCM 41.54 4

Mixed 100 Free

1 1063 JUDY STANLEY 47 MWCM 1:43.55 6

Mixed 200 Free

1 1030 LYNDELL WEEKS 46 MCMS 2:56.83 6

Mixed 500 Free

1 1063 JUDY STANLEY 47 MWCM 10:14.28 6

Mixed 50 Back

1 1062 MARY DUKE CONNELL 48 MWCM 45.22 6

2 1063 JUDY STANLEY 47 MWCM 54.20 4

Mixed 100 Back

- 1062 MARY DUKE CONNELL 48 MWCM DQ -

Mixed 200 Back

1 1030 LYNDELL WEEKS 46 MCMS 3:17.94 6

Mixed 50 Breast

1 1062 MARY DUKE CONNELL 48 MWCM 48.88 6

Mixed 100 Breast

1 1030 LYNDELL WEEKS 46 MCMS 1:34.83 6

Mixed 200 Breast

1 1030 LYNDELL WEEKS 46 MCMS 3:18.17 6

Mixed 100 IM

1 1062 MARY DUKE CONNELL 48 MWCM 1:46.56 6

Mixed 200 IM

1 1030 LYNDELL WEEKS 46 MCMS 3:11.94 6

2 1063 JUDY STANLEY 47 MWCM 4:17.47 4

--- Ages 50 Through 54 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1053 SUSAN PARIS 52 UNAT 44.04 6

Mixed 100 Free

1 1053 SUSAN PARIS 52 UNAT 1:40.59 6

Mixed 200 Free

1 1058 MARY M POHLMANN 54 IM 2:42.55 6

2 1053 SUSAN PARIS 52 UNAT 3:46.17 4

Mixed 500 Free

1 1058 MARY M POHLMANN 54 IM 6:59.68 6

2 1053 SUSAN PARIS 52 UNAT 9:56.79 4

Mixed 50 Back

1 1058 MARY M POHLMANN 54 IM 39.61 6

Mixed 100 Back

1 1058 MARY M POHLMANN 54 IM 1:23.88 6

Mixed 200 Back

1 1058 MARY M POHLMANN 54 IM 2:58.48 6

Mixed 200 Breast

1 1053 SUSAN PARIS 52 UNAT 4:33.06 6

--- Ages 55 Through 59 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1001 CINDY TODD 56 WILD 43.32 6

Mixed 500 Free

1 1001 CINDY TODD 56 WILD 9:00.67 6

Mixed 50 Back

1 1001 CINDY TODD 56 WILD 50.31 6

Mixed 100 Back

1 1001 CINDY TODD 56 WILD 1:44.70 6

Mixed 200 Back

1 1001 CINDY TODD 56 WILD 3:36.55 6

--- Ages 65 Through 69 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1027 LOIS BARNES 67 MCMS 49.89 6

Mixed 100 Free

1 1027 LOIS BARNES 67 MCMS 1:52.53 6

2 1006 JOYCE MCGUIRE 66 WILD 2:20.59 4

Mixed 200 Free

1 1006 JOYCE MCGUIRE 66 WILD 5:07.44 6

Mixed 500 Free

1 1006 JOYCE MCGUIRE 66 WILD 13:06.26 6

Mixed 50 Breast

1 1027 LOIS BARNES 67 MCMS 1:00.88 6

Mixed 100 Breast

1 1027 LOIS BARNES 67 MCMS 2:02.27 6

Mixed 200 Breast

1 1027 LOIS BARNES 67 MCMS 4:23.25 6

Mixed 100 Fly

1 1006 JOYCE MCGUIRE 66 WILD 3:46.25 6

--- Ages 25 Through 29 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1041 CHAD FOWLER 25 LAKE 24.51 6

2 1071 JOHN MOORE 28 MMSC 26.76 4

Mixed 100 Free

1 1068 PATRICK KRUEGER 28 MCMS 51.99 6

2 1013 BRAD SCHMIED 26 CHMS 55.22 4

3 1071 JOHN MOORE 28 MMSC 1:02.81 3

Mixed 50 Back

1 1076 ROBERT WILKINS 28 SKYM 28.20 6

2 1041 CHAD FOWLER 25 LAKE 29.20 4

Mixed 200 Back

1 1013 BRAD SCHMIED 26 CHMS 2:20.43 6

Mixed 50 Breast

1 1013 BRAD SCHMIED 26 CHMS 34.07 6

2 1041 CHAD FOWLER 25 LAKE 35.94 4

Mixed 100 Breast

1 1076 ROBERT WILKINS 28 SKYM 1:17.37 6

Mixed 50 Fly

1 1076 ROBERT WILKINS 28 SKYM 25.96 6

2 1068 PATRICK KRUEGER 28 MCMS 25.98 4

3 1041 CHAD FOWLER 25 LAKE 26.53 3

4 1071 JOHN MOORE 28 MMSC 29.35 2

Mixed 100 Fly

1 1068 PATRICK KRUEGER 28 MCMS 57.01 6

2 1076 ROBERT WILKINS 28 SKYM 57.89 4

Mixed 100 IM

1 1068 PATRICK KRUEGER 28 MCMS 58.57 6

2 1013 BRAD SCHMIED 26 CHMS 1:02.31 4

3 1041 CHAD FOWLER 25 LAKE 1:02.32 3

Mixed 200 IM

1 1068 PATRICK KRUEGER 28 MCMS 2:11.70 6

2 1071 JOHN MOORE 28 MMSC 2:34.85 4

--- Ages 30 Through 34 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1014 JEFFREY HOGG 33 CHMS 23.68 6

2 1043 JAMES LUEBBE 31 LAKE 24.05 4

3 1083 CHRIS POULOS 31 WKGG 28.88 3

Mixed 100 Free

1 1014 JEFFREY HOGG 33 CHMS 53.53 6

2 1043 JAMES LUEBBE 31 LAKE 55.03 4

Mixed 200 Free

1 1069 MICHAEL P NEAL 34 CHMS 1:56.80 6

2 1083 CHRIS POULOS 31 WKGG 2:30.07 4

Mixed 500 Free

1 1014 JEFFREY HOGG 33 CHMS 5:30.36 6

2 1043 JAMES LUEBBE 31 LAKE 5:59.47 4

Mixed 100 Back

1 1072 TREY EMERSON 32 MMSC 1:05.82 6

2 1069 MICHAEL P NEAL 34 CHMS 1:06.20 4

Mixed 200 Back

1 1069 MICHAEL P NEAL 34 CHMS 2:21.41 6

2 1072 TREY EMERSON 32 MMSC 2:21.87 4

Mixed 50 Breast

1 1043 JAMES LUEBBE 31 LAKE 32.61 6

Mixed 100 Breast

1 1069 MICHAEL P NEAL 34 CHMS 1:09.98 6

Mixed 200 Breast

1 1069 MICHAEL P NEAL 34 CHMS 2:30.34 6

2 1083 CHRIS POULOS 31 WKGG 3:08.33 4

Mixed 50 Fly

1 1014 JEFFREY HOGG 33 CHMS 26.57 6

Mixed 100 IM

1 1014 JEFFREY HOGG 33 CHMS 1:05.38 6

Mixed 200 IM

1 1083 CHRIS POULOS 31 WKGG 3:00.34 6

--- Ages 35 Through 39 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1040 JOHN GLEASON 39 LAKE 25.09 6

2 1037 JIM GLEASON 36 LAKE 25.28 4

3 1054 TAB QUISENBERRY 38 MMSC 26.95 3

4 1079 MARK HILDRETH 37 WKGG 28.67 2

5 1021 WILLIAM ROBERTS 37 SWYM 40.29 1

Mixed 100 Free

1 1040 JOHN GLEASON 39 LAKE 54.85 6

2 1037 JIM GLEASON 36 LAKE 56.21 4

3 1079 MARK HILDRETH 37 WKGG 1:05.65 3

4 1021 WILLIAM ROBERTS 37 SWYM 1:32.88 2

Mixed 200 Free

1 1021 WILLIAM ROBERTS 37 SWYM 3:30.23 6

Mixed 500 Free

1 1021 WILLIAM ROBERTS 37 SWYM 8:15.07 6

- 1079 MARK HILDRETH 37 WKGG X7:00.65 -

Mixed 50 Back

1 1040 JOHN GLEASON 39 LAKE 28.69 6

Mixed 100 Back

1 1040 JOHN GLEASON 39 LAKE 1:02.39 6

2 1037 JIM GLEASON 36 LAKE 1:11.24 4

3 1039 MARK GLEASON 38 LAKE 1:16.05 3

Mixed 200 Back

1 1040 JOHN GLEASON 39 LAKE 2:19.87 6

Mixed 50 Breast

1 1039 MARK GLEASON 38 LAKE 39.30 6

Mixed 100 Breast

1 1039 MARK GLEASON 38 LAKE 1:25.04 6

Mixed 50 Fly

1 1077 PAUL STRICKER 38 MCMS 26.06 6

2 1037 JIM GLEASON 36 LAKE 27.98 4

Mixed 100 Fly

1 1077 PAUL STRICKER 38 MCMS 58.22 6

Mixed 100 IM

1 1077 PAUL STRICKER 38 MCMS 1:00.73 6

2 1039 MARK GLEASON 38 LAKE 1:16.27 4

--- Ages 40 Through 44 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1017 CHARLES F FRANCKE 42 CHMS 29.01 6

2 1075 ALAN HALL 42 SKYM 34.26 4

3 1084 MORRIS KISSELBAUGH 43 SKYM 47.85 3

Mixed 100 Free

1 1017 CHARLES F FRANCKE 42 CHMS 1:03.18 6

2 1075 ALAN HALL 42 SKYM 1:21.71 4

Mixed 200 Free

1 1017 CHARLES F FRANCKE 42 CHMS 2:17.33 6

2 1075 ALAN HALL 42 SKYM 3:08.37 4

3 1084 MORRIS KISSELBAUGH 43 SKYM 3:59.26 3

Mixed 500 Free

1 1017 CHARLES F FRANCKE 42 CHMS 6:18.48 6

Mixed 50 Back

1 1084 MORRIS KISSELBAUGH 43 SKYM 51.18 6

--- Ages 45 Through 49 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1078 JEFF STEVENS 45 WKGG 30.28 6

2 1074 JOHN MC CUBBIN 45 SKYM 30.85 4

Mixed 100 Free

1 1018 THOMAS MESTER 47 CHMS 1:04.40 6

2 1074 JOHN MC CUBBIN 45 SKYM 1:07.85 4

Mixed 200 Free

1 1018 THOMAS MESTER 47 CHMS 2:22.00 6

Mixed 500 Free

1 1018 THOMAS MESTER 47 CHMS 6:07.32 6

2 1074 JOHN MC CUBBIN 45 SKYM 6:55.19 4

3 1078 JEFF STEVENS 45 WKGG 7:20.19 3

Mixed 50 Breast

1 1019 JAMES HUGUENARD

2 1057 STEPHEN DRIVER 47 MMSC 33.01 4

Mixed 100 Breast

1 1019 JAMES HUGUENARD 45 CHMS 1:09.96 6

2 1057 STEPHEN DRIVER 47 MMSC 1:11.47 4

Mixed 200 Breast

1 1019 JAMES HUGUENARD 45 CHMS 2:30.54 6

2 1078 JEFF STEVENS 45 WKGG 3:27.00 4

Mixed 50 Fly

1 1057 STEPHEN DRIVER 47 MMSC 30.41 6

2 1018 THOMAS MESTER 47 CHMS 31.24 4

3 1078 JEFF STEVENS 45 WKGG 32.92 3

Mixed 100 IM

1 1019 JAMES HUGUENARD 45 CHMS 1:06.90 6

2 1057 STEPHEN DRIVER 47 MMSC 1:10.92 4

3 1078 JEFF STEVENS 45 WKGG 1:22.89 3

Mixed 200 IM

1 1018 THOMAS MESTER 47 CHMS 2:37.94 6

--- Ages 50 Through 54 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1044 LYNN OLSON 51 WKGG 25.08 6

2 1010 JON SHASTID 51 CHMS 25.93 4

3 1051 BOB HARTYE 51 UNAT 26.48 3

4 1024 MACK PATTERSON 52 MCMS 30.23 2

5 1070 BUTCH BAKER 51 WKGG 30.25 1

6 1060 RUSS GOODWIN 53 MWCM 30.79 -

7 1034 FRANK MARTINEZ 52 MCMS 31.00 -

8 1049 JOE BYRNE 53 WKGG 31.59 -

9 1031 JOHN LEE 50 MCMS 37.48 -

10 1082 JOHN THOMPSON 53 MWCM 38.98 -

11 1047 THOMAS CARROLL 52 WKGG 40.99 -

Mixed 100 Free

1 1044 LYNN OLSON 51 WKGG 55.55 6

2 1051 BOB HARTYE 51 UNAT 57.84 4

3 1010 JON SHASTID 51 CHMS 59.97 3

4 1070 BUTCH BAKER 51 WKGG 1:06.99 2

5 1060 RUSS GOODWIN 53 MWCM 1:09.36 1

6 1049 JOE BYRNE 53 WKGG 1:09.70 -

7 1047 THOMAS CARROLL 52 WKGG 1:36.01 -

8 1082 JOHN THOMPSON 53 MWCM 1:37.79 -

Mixed 200 Free

1 1044 LYNN OLSON 51 WKGG 2:07.40 6

2 1011 JOHN GRAHAM 53 CHMS 2:16.88 4

3 1060 RUSS GOODWIN 53 MWCM 2:35.25 3

4 1070 BUTCH BAKER 51 WKGG 2:42.36 2

5 1038 RANDALL DUFOUR 52 LAKE 3:00.69 1

6 1047 THOMAS CARROLL 52 WKGG 3:43.28 -

Mixed 500 Free

1 1044 LYNN OLSON 51 WKGG 5:52.45 6

2 1011 JOHN GRAHAM 53 CHMS 6:11.79 4

3 1034 FRANK MARTINEZ 52 MCMS 6:33.20 3

4 1049 JOE BYRNE 53 WKGG 7:09.31 2

5 1070 BUTCH BAKER 51 WKGG 7:20.60 1

6 1038 RANDALL DUFOUR 52 LAKE 8:21.18 -

7 1047 THOMAS CARROLL 52 WKGG 9:28.48 -

Mixed 50 Back

1 1024 MACK PATTERSON 52 MCMS 35.27 6

2 1049 JOE BYRNE 53 WKGG 42.14 4

Mixed 100 Back

1 1024 MACK PATTERSON 52 MCMS 1:27.49 6

Mixed 50 Breast

1 1020 LARRY HUNT 51 CHMS 36.03 6

2 1024 MACK PATTERSON 52 MCMS 40.96 4

Mixed 100 Breast

1 1020 LARRY HUNT 51 CHMS 1:18.77 6

2 1047 THOMAS CARROLL 52 WKGG 1:53.82 4

Mixed 200 Breast

1 1020 LARRY HUNT 51 CHMS 2:55.00 6

Mixed 50 Fly

1 1051 BOB HARTYE 51 UNAT 29.76 6

2 1034 FRANK MARTINEZ 52 MCMS 34.13 4

3 1060 RUSS GOODWIN 53 MWCM 35.62 3

4 1038 RANDALL DUFOUR 52 LAKE 38.85 2

Mixed 100 Fly

1 1011 JOHN GRAHAM 53 CHMS 1:10.14 6

2 1038 RANDALL DUFOUR 52 LAKE 1:33.16 4

Mixed 200 Fly

1 1038 RANDALL DUFOUR 52 LAKE 3:59.06 6

Mixed 100 IM

1 1044 LYNN OLSON 51 WKGG 1:08.80 6

2 1020 LARRY HUNT 51 CHMS 1:15.01 4

3 1060 RUSS GOODWIN 53 MWCM 1:20.02 3

4 1034 FRANK MARTINEZ 52 MCMS 1:20.12 2

5 1049 JOE BYRNE 53 WKGG 1:29.26 1

- 1031 JOHN LEE 50 MCMS DQ -

- 1051 BOB HARTYE 51 UNAT DQ -

Mixed 200 IM

1 1011 JOHN GRAHAM 53 CHMS 2:40.91 6

2 1020 LARRY HUNT 51 CHMS 2:44.20 4

3 1034 FRANK MARTINEZ 52 MCMS 3:05.07 3

--- Ages 55 Through 59 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1036 LARRY KEATON 55 LAKE 29.18 6

2 1029 ROGER LANCINA 58 MCMS 34.46 4

Mixed 100 Free

1 1036 LARRY KEATON 55 LAKE 1:04.50 6

2 1009 ROBERT TESCH 57 WILD 1:04.89 4

3 1052 DAVID BURGIO 55 UNAT 1:22.13 3

Mixed 200 Free

1 1036 LARRY KEATON 55 LAKE 2:25.81 6

2 1052 DAVID BURGIO 55 UNAT 3:02.09 4

Mixed 500 Free

1 1036 LARRY KEATON 55 LAKE 6:50.21 6

2 1052 DAVID BURGIO 55 UNAT 8:14.05 4

Mixed 100 Back

1 1016 RALPH JOHANSON 58 CHMS 1:37.41 6

Mixed 50 Breast

1 1016 RALPH JOHANSON 58 CHMS 37.53 6

2 1029 ROGER LANCINA 58 MCMS 40.62 4

3 1036 LARRY KEATON 55 LAKE 45.50 3

Mixed 100 Breast

1 1016 RALPH JOHANSON 58 CHMS 1:25.47 6

2 1029 ROGER LANCINA 58 MCMS 1:31.73 4

Mixed 200 Breast

1 1016 RALPH JOHANSON 58 CHMS 3:17.55 6

2 1029 ROGER LANCINA 58 MCMS 3:27.89 4

Mixed 50 Fly

1 1009 ROBERT TESCH 57 WILD 31.23 6

Mixed 100 Fly

1 1009 ROBERT TESCH 57 WILD 1:12.91 6

Mixed 100 IM

1 1009 ROBERT TESCH 57 WILD 1:18.03 6

2 1016 RALPH JOHANSON 58 CHMS 1:26.92 4

Mixed 200 IM

1 1009 ROBERT TESCH 57 WILD 2:46.94 6

2 1029 ROGER LANCINA 58 MCMS 3:42.97 4

-- Ages 60 Through 64 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1033 JOHN TRAINER 61 MCMS 30.43 6

2 1025 JON JEPSON 62 MCMS 34.76 4

Mixed 100 Free

1 1025 JON JEPSON 62 MCMS 1:22.25 6

Mixed 500 Free

1 1033 JOHN TRAINER 61 MCMS 7:26.68 6

2 1025 JON JEPSON 62 MCMS 8:53.27 4

Mixed 50 Back

1 1033 JOHN TRAINER 61 MCMS 35.86 6

2 1056 ROBERT W ADAMS 60 MMSC 36.57 4

Mixed 100 Back

1 1056 ROBERT W ADAMS 60 MMSC 1:20.16 6

2 1025 JON JEPSON 62 MCMS 1:54.47 4

Mixed 200 Back

1 1056 ROBERT W ADAMS 60 MMSC 2:57.15 6

Mixed 50 Breast

1 1033 JOHN TRAINER 61 MCMS 42.17 6

Mixed 50 Fly

1 1033 JOHN TRAINER 61 MCMS 37.94 6

Mixed 100 IM

1 1056 ROBERT W ADAMS 60 MMSC 1:27.25 6

2 1025 JON JEPSON 62 MCMS 1:43.44 4

--- Ages 70 Through 74 ---

PL Meet ID Name Age Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 50 Free

1 1045 DOUG PERKINS 74 WKGG 43.37 6

Mixed 500 Free

1 1045 DOUG PERKINS 74 WKGG 10:21.11 6

Mixed 50 Back

1 1008 MATTHEW FLANAGAN 72 WILD 42.70 6

2 1045 DOUG PERKINS 74 WKGG 55.80 4

Mixed 50 Breast

1 1008 MATTHEW FLANAGAN 72 WILD 42.96 6

Mixed 50 Fly

1 1008 MATTHEW FLANAGAN 72 WILD 38.65 6

Mixed 100 IM

1 1008 MATTHEW FLANAGAN 72 WILD 1:33.64 6

--- Ages 25 Through 34 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Medley

1 3005 MCMS A W-25 MCMS 2:25.16 12

HAMPTON-JONES -36 F. MULLOWNEY-29 HOLLY SHERWIN-40 J. HARRINGTON-37

- 3003 MWCM A W-25 MWCM DQ -

JUDY STANLEY-47 M. CONNELL-48 SINCLAIR-HUTCHI-35 SUSAN BULLOCK-25

--- Ages 35 Through 44 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Medley

1 3004 Wildcat Masters A W-35 WILD 3:21.94 12

CINDY TODD-56 MEG SMATH-42 NANCY WILLIAMS-44 JOYCE MCGUIRE-66

--- Ages 25 Through 34 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3002 LAKE A M-25 LAKE 1:37.78 12

CHAD FOWLER-25 JAMES LUEBBE-31 JOHN GLEASON-39 JIM GLEASON-36

2 3027 CHMS A M-25 CHMS 1:37.83 8

JEFFREY HOGG-33 JAMES HUGUENARD-45 BRAD SCHMIED-26 MICHAEL P NEAL-34

Mixed 200 R-Medley

1 3010 MMSC A M-25 MMSC 1:55.46 12

TREY EMERSON-32 STEPHEN DRIVER-47 JOHN MOORE-28 TAB QUISENBERRY-38

2 3001 LAKE A M-25 LAKE 1:55.48 8

JOHN GLEASON-39 JAMES LUEBBE-31 JIM GLEASON-36 CHAD FOWLER-25

3 3016 SKYM A M-25 SKYM 2:33.29 6

M. KISSELBAUGH-43 JOHN MC CUBBIN-45 ROBERT WILKINS-28 ALAN HALL-42

--- Ages 35 Through 44 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3018 WKGG A M-35 WKGG 1:59.78 12

MARK HILDRETH-37 JOE BYRNE-53 JEFF STEVENS-45 BUTCH BAKER-51

 

Mixed 200 R-Medley

1 3015 CHMS A M-35 CHMS 2:03.55 12

MICHAEL P NEAL-34 JAMES HUGUENARD-45 JOHN GRAHAM-53 C. FRANCKE-42

2 3009 WKGG A M-35 WKGG 2:23.20 8

JOE BYRNE-53 MARK HILDRETH-37 JEFF STEVENS-45 BUTCH BAKER-51

--- Ages 45 Through 54 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3020 MCMS A M-45 MCMS 2:10.95 12

JOHN TRAINER-61 ROGER LANCINA-58 JON JEPSON-62 MACK PATTERSON-52

Mixed 200 R-Medley

1 3012 MCMS A M-45 MCMS 2:39.04 12

JOHN TRAINER-61 ROGER LANCINA-58 JON JEPSON-62 MACK PATTERSON-52

--- Ages 19 Through 24 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3026 CHMS A X-19 CHMS 1:57.33 12

JOHN GRAHAM-53M MICHELLE WARD-30W JULIE HOWARD-24W C. FRANCKE-42M

Mixed 200 R-Medley

1 3017 CHMS A X-19 CHMS 2:01.24 12

BRAD SCHMIED-26M JULIE HOWARD-24W JEFFREY HOGG-33M JANET ZELLER-35W

--- Ages 25 Through 34 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3021 MCMS A X-25 MCMS 1:50.55 12

PATRICK KRUEGER-28MMELISSA GEIST-32W PAUL STRICKER-38M D. CHALLENER-30W

2 3019 WKGG A X-25 WKGG 1:54.69 8

LYNN OLSON-51M CHRIS POULOS-31M JULIE WALKER-26W SUSAN PRIESKORN-32W

3 3007 LAKE B X-25 LAKE 2:09.81 6

LARRY KEATON-55M RANDALL DUFOUR-52M BOBBI SIPES-31W LISA STEARNS-41W

Mixed 200 R-Medley

1 3013 MCMS A X-25 MCMS 2:03.12 12

PATRICK KRUEGER-28MMELISSA GEIST-32W PAUL STRICKER-38M D. CHALLENER-30W

2 3008 WKGG A X-25 WKGG 2:16.33 8

LYNN OLSON-51M CHRIS POULOS-31M JULIE WALKER-26W SUSAN PRIESKORN-32W

3 3006 LAKE B X-25 LAKE 2:34.48 6

LARRY KEATON-55M RANDALL DUFOUR-52M BOBBI SIPES-31W LISA STEARNS-41W

--- Ages 35 Through 44 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3024 MWCM A X-35 MWCM 2:24.27 12

RUSS GOODWIN-53M JOHN THOMPSON-53M SINCLAIR-HUTCHI-35WM. CONNELL-48W

2 3022 MCMS B X-35 MCMS 2:27.00 8

LYNDELL WEEKS-46W ALICE EMBERTON-36W FRANK MARTINEZ-52M JOHN LEE-50M

Mixed 200 R-Medley

1 3011 MCMS A X-35 MCMS 2:42.64 12

LYNDELL WEEKS-46W ALICE EMBERTON-36W FRANK MARTINEZ-52M JOHN LEE-50M

--- Ages 55 Through 64 ---

PL Meet ID Name Team Finals Points

-------------------------------------------------------------------------------

Mixed 200 R-Free

1 3014 Wildcat Masters A X-55 WILD 3:02.18 12

JOYCE MCGUIRE-66W CINDY TODD-56W M. FLANAGAN-72M ROBERT TESCH-57M