Licensed to Kentucky Masters           Hy-Tek's Meet Manager 2/14/2005 03:16 PM
        2005 WKGG B. Stevens Memorial Masters Meet, Sanction #: 415-001        
                      Bowling Green KY, January 29,  2005                      
                                    Results                                    
 
Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashley Rowatt             24 Vanderbilt           1:59.00    2:06.49  
                      32.31   31.71                                
 
Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle King             23 Shoals Sharks          27.64      28.06  
 
Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle King             23 Shoals Sharks          34.68      33.33  
 
Women 19-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashley Rowatt             24 Vanderbilt           1:14.00    1:13.70  
      35.04   38.66                                                
 
Women 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle King             23 Shoals Sharks          26.82      27.32  
  2 Ashley Rowatt             24 Vanderbilt             29.00      29.56  
 
Women 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle King             23 Shoals Sharks        1:00.24    1:00.81  
      28.73   32.08                                                
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle King             23 Shoals Sharks        1:01.93    1:02.75  
      28.66   34.09                                                
  2 Ashley Rowatt             24 Vanderbilt           1:07.00    1:06.77  
      31.46   35.31                                                
 
Women 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashley Rowatt             24 Vanderbilt           2:19.00    2:21.01  
      31.67   36.24   40.44   32.66                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Beltrame            26 Crescent Hill          25.00      26.82  
  2 Jamie Smith               27 Shoals Sharks          29.58      30.11  
  3 Shelly Calonge            27 Mid. Tenn.                NT      36.09  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Beltrame            26 Crescent Hill        1:01.00    1:00.89  
      29.03   31.86                                                
  2 Shelly Calonge            27 Mid. Tenn.                NT    1:24.99  
      40.75   44.24                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Beltrame            26 Crescent Hill        2:06.00    2:14.91  
                      34.90   35.35                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamie Smith               27 Shoals Sharks        6:12.00    6:45.49  
      33.99   38.17   40.38   41.27   41.92   42.15   42.71   42.55
      41.97   40.38                                                
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Beltrame            26 Crescent Hill          32.00      36.68  
  2 Jamie Smith               27 Shoals Sharks          38.00      41.10  
  3 Shelly Calonge            27 Mid. Tenn.                NT      45.53  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shelly Calonge            27 Mid. Tenn.                NT    1:37.81  
      46.03   51.78                                                
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Beltrame            26 Crescent Hill        1:10.00    1:11.58  
      33.92   37.66                                                
  2 Jamie Smith               27 Shoals Sharks        1:17.99    1:18.08  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jamie Smith               27 Shoals Sharks        2:40.21    2:49.41  
      37.55   44.66   48.70   38.50                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Caldwell              33 Mid. Tenn.             35.70      31.53  
  2 Julie Koh                 33 Vanderbilt             38.00      36.66  
  3 Jaime Loebner             32 Mid. Tenn.                NT      42.97  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Caldwell              33 Mid. Tenn.           1:15.50    1:11.62  
      34.17   37.45                                                
  2 Julie Koh                 33 Vanderbilt           1:26.00    1:27.23  
      40.90   46.33                                                
  3 Jaime Loebner             32 Mid. Tenn.                NT    1:41.51  
      46.39   55.12                                                
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Koh                 33 Vanderbilt           3:20.00    3:22.24  
      41.80   48.20   55.75   56.49                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Nieto           32 Crescent Hill        5:37.77    5:35.39  
      31.29   33.62   34.06   34.52   33.17   33.79   33.56   33.86
      34.13   33.39                                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Nieto           32 Crescent Hill          30.46      31.31  
  2 Amy Caldwell              33 Mid. Tenn.             47.00      40.60  
  3 Julie Koh                 33 Vanderbilt             42.00      49.50  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaime Loebner             32 Mid. Tenn.                NT      55.45  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Nieto           32 Crescent Hill          29.54      30.06  
  2 Amy Caldwell              33 Mid. Tenn.             42.60      34.32  
  3 Julie Koh                 33 Vanderbilt             47.00      56.65  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Nieto           32 Crescent Hill        1:06.81    1:06.89  
      30.40   36.49                                                
  2 Amy Caldwell              33 Mid. Tenn.           1:20.80    1:24.07  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Winner              36 W. Ky. Gators          32.00      29.94  
  2 Lori Lopez                39 Cedar City             33.23      31.89  
  3 Robin Segnitz             37 Wildcats               32.47      32.55  
  4 Robin Williams            39 Mid. Tenn.                NT      40.16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Winner              36 W. Ky. Gators        1:15.00    1:07.74  
      32.37   35.37                                                
  2 Lori Lopez                39 Cedar City           1:21.00    1:14.09  
      35.21   38.88                                                
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin Segnitz             37 Wildcats             2:32.07    2:32.71  
      34.86   39.35   39.73   38.77                                
  2 Michelle Ward             36 Crescent Hill        2:45.00    2:34.98  
      36.03   39.36   39.73   39.86                                
  3 Robin Williams            39 Mid. Tenn.                NT    3:17.78  
      44.37   49.40   53.13   50.88                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin Segnitz             37 Wildcats             6:45.23    6:42.73  
      35.22   39.31   40.57   40.86   40.94   41.25   41.13   41.26
      41.24   40.95                                                
  2 Michelle Ward             36 Crescent Hill        6:50.00    6:48.39  
      35.68   39.35   40.66   40.89   41.12   41.55   41.82   42.00
      42.89   42.43                                                
  3 Kathryn David             37 Mid. Tenn.           8:00.00    7:54.22  
      39.34   44.12   46.08   47.43   47.52   48.32   50.01   50.96
      51.14   49.30                                                
  4 Robin Williams            39 Mid. Tenn.                NT    8:39.68  
      44.81   49.42   53.06   52.00   52.10   52.77   54.04   56.04
      53.96   51.48                                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Winner              36 W. Ky. Gators          42.00      38.31  
  2 Kathryn David             37 Mid. Tenn.             40.00      42.25  
  3 Robin Williams            39 Mid. Tenn.                NT      47.68  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Susan Ehringer            36 Crescent Hill        1:17.00    1:19.91  
      39.08   40.83                                                
  2 Robin Williams            39 Mid. Tenn.                NT    1:47.60  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Susan Ehringer            36 Crescent Hill        2:54.00    2:52.35  
      40.98   42.24   43.69   45.44                                
  2 Michelle Ward             36 Crescent Hill        3:30.00    2:57.77  
      43.18   44.84   45.35   44.40                                
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Winner              36 W. Ky. Gators          42.00      40.95  
  2 Lori Lopez                39 Cedar City             46.50      43.45  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin Segnitz             37 Wildcats             1:29.91    1:30.53  
      42.43   48.10                                                
  2 Kathryn David             37 Mid. Tenn.           1:50.00    1:34.19  
      44.26   49.93                                                
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robin Segnitz             37 Wildcats             3:12.69    3:11.51  
      44.12   49.82   49.19   48.38                                
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julie Winner              36 W. Ky. Gators          38.00      34.32  
  2 Lori Lopez                39 Cedar City             34.63      36.25  
  3 Kathryn David             37 Mid. Tenn.             39.00      36.35  
 
Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Ward             36 Crescent Hill        3:00.00    2:58.27  
      39.69   45.38   46.53   46.67                                
  2 Susan Ehringer            36 Crescent Hill             NT    3:32.99  
      47.46   53.87   54.41   57.25                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lori Lopez                39 Cedar City           1:30.00    1:26.53  
      41.98   44.55                                                
  2 Susan Ehringer            36 Crescent Hill        1:24.00    1:27.00  
      41.52   45.48                                                
  3 Kathryn David             37 Mid. Tenn.                NT    1:28.50  
      40.92   47.58                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Ward             36 Crescent Hill        2:45.00    2:51.28  
      38.16   45.11   48.20   39.81                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeannie Harrington        43 Music City             28.08      28.49  
  2 Ann Curtis                44 Mid. Tenn.             28.02      29.86  
  3 Joan Lane                 41 Shoals Sharks          31.00      31.74  
  4 Laura Haury               43 W. Ky. Gators             NT      34.91  
  5 Terri Donaldson           42 Mid. Tenn.                NT      39.63  
  6 Tamera Gentry             40 Mid. Tenn.           1:03.00      42.77  
  7 Lee Ellen Trenner         43 Mid. Tenn.                NT      52.83  
  8 Linda Mainland            41 Mid. Tenn.           1:14.70    1:01.30  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeannie Harrington        43 Music City           1:07.20    1:06.33  
      31.45   34.88                                                
  2 Ann Curtis                44 Mid. Tenn.           1:04.49    1:07.52  
      32.45   35.07                                                
  3 Laura Haury               43 W. Ky. Gators             NT    1:16.26  
      36.12   40.14                                                
  4 Tamera Gentry             40 Mid. Tenn.           1:45.00    1:36.87  
      45.97   50.90                                                
  5 Lee Ellen Trenner         43 Mid. Tenn.                NT    2:00.86  
      56.68 1:04.18                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beth Bryant               42 W. Ky. Gators        4:00.00    3:01.99  
      41.05   46.19   47.61   47.14                                
  2 Lee Ellen Trenner         43 Mid. Tenn.                NT    4:11.60  
      56.38 1:05.01 1:04.86 1:05.35                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Ciampa              44 Paducah              6:00.00    5:54.10  
      32.33   34.89   35.48   35.84   35.80   35.83   35.70   35.94
      36.05   36.24                                                
  2 Beth Bryant               42 W. Ky. Gators       10:00.00    8:02.88  
      42.19   47.89   49.98   50.16   50.20   49.51   49.54   50.14
      49.09   44.18                                                
  3 Lee Ellen Trenner         43 Mid. Tenn.                NT   10:44.93  
      56.08 1:03.42 1:04.86 1:06.37 1:06.29 1:06.06 1:05.90 1:06.03
    1:05.42 1:04.50                                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeannie Harrington        43 Music City             33.75      34.46  
  2 Joan Lane                 41 Shoals Sharks          38.00      39.11  
  3 Terri Donaldson           42 Mid. Tenn.                NT      46.14  
  4 Tamera Gentry             40 Mid. Tenn.           1:00.00      54.03  
  5 Linda Mainland            41 Mid. Tenn.           1:21.70    1:07.08  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joan Lane                 41 Shoals Sharks        1:24.00    1:24.46  
      40.47   43.99                                                
  2 Beth Bryant               42 W. Ky. Gators        2:15.00    1:39.92  
  3 Tamera Gentry             40 Mid. Tenn.           2:00.00    2:02.52  
      56.57 1:05.95                                                
 
Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Ciampa              44 Paducah              2:55.00    2:39.98  
      39.17   40.73   40.70   39.38                                
  2 Beth Bryant               42 W. Ky. Gators        4:30.00    3:28.75  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ann Curtis                44 Mid. Tenn.             36.03      38.23  
  2 Joan Lane                 41 Shoals Sharks          41.00      40.93  
  3 Tamera Gentry             40 Mid. Tenn.           1:10.00      54.85  
  4 Terri Donaldson           42 Mid. Tenn.                NT      54.88  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ann Curtis                44 Mid. Tenn.           1:17.63    1:22.69  
      38.76   43.93                                                
  2 Laura Haury               43 W. Ky. Gators             NT    1:45.20  
      46.80   58.40                                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeannie Harrington        43 Music City             30.92      30.33  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Ciampa              44 Paducah              1:10.00    1:11.31  
      33.85   37.46                                                
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Ciampa              44 Paducah              3:00.00    2:38.94  
      34.60   39.54   42.13   42.67                                
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeannie Harrington        43 Music City           1:14.95    1:15.21  
      33.06   42.15                                                
  2 Ann Curtis                44 Mid. Tenn.           1:14.79    1:18.65  
      37.61   41.04                                                
  3 Joan Lane                 41 Shoals Sharks        1:24.00    1:22.15  
  4 Beth Bryant               42 W. Ky. Gators        2:30.00    1:35.40  
      45.24   50.16                                                
  5 Terri Donaldson           42 Mid. Tenn.                NT    1:44.75  
      46.79   57.96                                                
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Ciampa              44 Paducah              2:37.70    2:38.05  
      33.53   41.85   47.41   35.26                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Chlasta              47 Mid. Tenn.             39.30      35.66  
  2 Janice Kregor             48 Wildcats               35.94      37.10  
  3 Patti Johnson             46 Cedar City             41.00      37.46  
  4 Jean Mainland             48 Mid. Tenn.           1:29.00    1:14.05  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janice Kregor             48 Wildcats             1:16.49    1:19.76  
      38.86   40.90                                                
  2 Mary Chlasta              47 Mid. Tenn.           1:24.60    1:22.21  
      38.40   43.81                                                
  3 Angela Curtiss            46 Excel                1:29.00    1:24.33  
      42.19   42.14                                                
  4 Patti Johnson             46 Cedar City           1:37.00    1:25.80  
      41.39   44.41                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Chlasta              47 Mid. Tenn.           3:02.78    3:01.50  
      41.93   46.17   48.27   45.13                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janice Kregor             48 Wildcats             6:59.13    7:07.45  
      39.55   42.87   44.02   43.53   43.49   43.29   42.90   43.20
      43.18   41.42                                                
  2 Meg Smath                 48 Wildcats             8:00.00    7:54.11  
      44.08   46.13   47.87   47.96   48.57   47.76   47.98   48.11
      48.56   47.09                                                
  3 Angela Curtiss            46 Excel                8:16.25    8:17.66  
      45.38   49.24   50.70   50.69   50.76   51.72   50.10   51.42
      50.87   46.78                                                
  4 Mary Chlasta              47 Mid. Tenn.                NT    8:19.23  
      43.64   49.74   51.05   51.17   52.74   52.73   50.46   52.06
      49.31   46.33                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patti Johnson             46 Cedar City             53.00      47.58  
  2 Angela Curtiss            46 Excel                  47.00      49.74  
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angela Curtiss            46 Excel                     NT    3:50.52  
      56.62   57.59   59.94   56.37                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Smath                 48 Wildcats               42.00      44.21  
  2 Angela Curtiss            46 Excel                  49.53      49.59  
  3 Mary Chlasta              47 Mid. Tenn.             51.70      52.31  
  4 Patti Johnson             46 Cedar City           1:02.00      54.78  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Smath                 48 Wildcats             1:35.00    1:34.81  
      45.62   49.19                                                
  2 Janice Kregor             48 Wildcats             1:46.55    1:49.16  
      52.14   57.02                                                
 
Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Smath                 48 Wildcats             3:35.00    3:33.02  
      47.99   54.72   55.22   55.09                                
  2 Janice Kregor             48 Wildcats             3:41.27    3:52.02  
      52.96   59.33 1:00.14   59.59                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Smath                 48 Wildcats             1:35.00    1:39.18  
      49.68   49.50                                                
  2 Patti Johnson             46 Cedar City                NT    1:47.77  
      51.02   56.75                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christine Ensch           52 Excel                  35.26      37.73  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christine Ensch           52 Excel                1:22.12    1:25.68  
      42.42   43.26                                                
  2 Nancy McIntyre            52 GRIN                      NT    1:41.92  
      46.73   55.19                                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christine Ensch           52 Excel                7:59.61    8:12.40  
      46.20   49.61   50.74   51.03   50.66   49.60   50.39   49.12
      49.08   45.97                                                
  2 Nancy McIntyre            52 GRIN                      NT   10:19.16  
      51.14   58.63 1:03.41 1:06.01 1:06.21 1:04.36 1:04.23 1:02.69
    1:04.10   58.38                                                
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nancy McIntyre            52 GRIN                      NT    2:20.89  
    1:04.99 1:15.90                                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christine Ensch           52 Excel                  46.22      48.23  
  2 Nancy McIntyre            52 GRIN                      NT    1:10.03  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christine Ensch           52 Excel                1:36.82    1:39.50  
      49.96   49.54                                                
  2 Nancy McIntyre            52 GRIN                      NT    2:07.04  
      59.74 1:07.30                                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tracy Elton               55 Wildcats               45.51      45.07  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tracy Elton               55 Wildcats             1:53.63    1:40.99  
      49.19   51.80                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tracy Elton               55 Wildcats                  NT    3:50.12  
      54.93   57.46   59.94   57.79                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tracy Elton               55 Wildcats             9:42.76   10:00.31  
      57.38   59.52 1:01.64 1:00.72 1:00.64 1:00.64 1:01.16 1:02.45
    1:01.06   55.10                                                
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tracy Elton               55 Wildcats                  NT    2:11.36  
    1:00.81 1:10.55                                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lois Britt                62 W. Ky. Gators          45.00      41.01  
  2 Jodi Rowatt               61 Lakeside                  NT      54.95  
  3 Bonnie Case               61 SKY-Indep.                NT      55.05  
  4 Janis MacMillan           61 Mid. Tenn.                NT    1:11.31  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lois Britt                62 W. Ky. Gators        1:40.00    1:34.37  
      44.51   49.86                                                
  2 Bonnie Case               61 SKY-Indep.                NT    2:04.43  
      57.81 1:06.62                                                
  3 Janis MacMillan           61 Mid. Tenn.                NT    2:52.46  
    1:09.72 1:42.74                                                
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Pohlmann             60 Ill. Masters         2:42.55    2:41.02  
      36.63   41.36   42.13   40.90                                
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Pohlmann             60 Ill. Masters         7:03.53    7:13.68  
      39.72   42.81   43.47   44.24   43.98   43.59   43.89   44.04
      44.40   43.54                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Pohlmann             60 Ill. Masters           39.61      37.99  
  2 Lois Britt                62 W. Ky. Gators          55.00      50.15  
  3 Jodi Rowatt               61 Lakeside                  NT    1:00.53  
  4 Bonnie Case               61 SKY-Indep.                NT    1:23.54  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Pohlmann             60 Ill. Masters         1:23.88    1:21.87  
      40.43   41.44                                                
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mary Pohlmann             60 Ill. Masters         2:58.48    2:57.33  
      42.66   45.17   45.32   44.18                                
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lois Britt                62 W. Ky. Gators        1:00.00      55.57  
  2 Jodi Rowatt               61 Lakeside                  NT      59.42  
  3 Bonnie Case               61 SKY-Indep.                NT    1:09.87  
  4 Janis MacMillan           61 Mid. Tenn.                NT    1:42.28  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jodi Rowatt               61 Lakeside                  NT    2:12.36  
    1:02.13 1:10.23                                                
  2 Bonnie Case               61 SKY-Indep.                NT    2:32.92  
    1:13.22 1:19.70                                                
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judsen Schneider          23 Vanderbilt             23.00      24.02  
  2 Steve Corry               21 Colonels               24.49      24.31  
  3 Billy Sexton              20 Colonels               25.90      25.66  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judsen Schneider          23 Vanderbilt             51.00      52.24  
      25.38   26.86                                                
  2 Steve Corry               21 Colonels               58.01      54.87  
      26.78   28.09                                                
  3 Billy Sexton              20 Colonels               56.50      57.16  
      26.97   30.19                                                
 
Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billy Sexton              20 Colonels             2:15.00    2:12.29  
      31.07   33.62   33.64   33.96                                
 
Men 19-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jose Manuel Nieto         24 Crescent Hill        5:09.48    5:15.03  
      29.10   30.95   31.30   31.70   31.70   31.98   32.51   33.02
      31.62   31.15                                                
  2 Judsen Schneider          23 Vanderbilt           5:00.00    5:26.27  
      28.61   31.24   32.03   32.39   32.59   33.19   33.77   33.93
      34.59   33.93                                                
 
Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Corry               21 Colonels               29.53      28.84  
  2 Billy Sexton              20 Colonels               30.00      31.48  
 
Men 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steve Corry               21 Colonels             1:07.97    1:04.19  
      31.15   33.04                                                
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judsen Schneider          23 Vanderbilt             26.00      27.19  
  2 Billy Sexton              20 Colonels               27.00      27.78  
 
Men 19-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jose Manuel Nieto         24 Crescent Hill        2:08.99    2:07.77  
      29.41   33.18   32.78   32.40                                
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Judsen Schneider          23 Vanderbilt             58.00    1:00.63  
      28.28   32.35                                                
  2 Steve Corry               21 Colonels             1:07.49    1:06.31  
      29.81   36.50                                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dustin Owens              28 W. Ky. Gators          35.00      26.55  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dustin Owens              28 W. Ky. Gators          35.00      34.29  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dustin Owens              28 W. Ky. Gators          34.00      31.91  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dustin Owens              28 W. Ky. Gators             NT    1:10.26  
      31.13   39.13                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Hughes            31 Vanderbilt             28.00      28.57  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Dick                34 Crescent Hill          52.00      50.63  
      24.53   26.10                                                
  2 Michael Hughes            31 Vanderbilt           1:05.00    1:06.84  
      31.69   35.15                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Hughes            31 Vanderbilt           2:40.00    2:42.18  
      35.84   41.88 1:24.46                                        
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Dick                34 Crescent Hill        5:15.00    5:13.90  
      28.10   31.50   32.50   32.42   32.48   32.08   31.21   31.15
      31.59   30.87                                                
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Hughes            31 Vanderbilt           1:25.00    1:27.46  
      42.53   44.93                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Dick                34 Crescent Hill          26.00      25.45  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Dick                34 Crescent Hill          57.00      56.22  
      26.63   29.59                                                
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott Dick                34 Crescent Hill        2:15.00    2:06.94  
      30.16   33.22   33.16   30.40                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oran Aaronson             36 Vanderbilt             25.00      25.49  
  2 Terry Rogers              39 Colonels               26.14      26.28  
  3 Scott Brown               37 Huntsville             26.73      26.84  
  4 Zachary Callahan          35 W. Ky. Gators          27.00      27.73  
  5 Greg Mays                 36 W. Ky. Gators             NT      29.97  
  6 Eddie Robinson            36 Mid. Tenn.                NT      30.68  
  7 Larry Marko               39 Crescent Hill             NT      37.41  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terry Rogers              39 Colonels               58.91      59.60  
      27.94   31.66                                                
  2 Zachary Callahan          35 W. Ky. Gators        1:00.00    1:00.84  
      29.50   31.34                                                
  3 Derek Vance               36 Mid. Tenn.           1:10.00    1:06.95  
      32.56   34.39                                                
  4 Greg Mays                 36 W. Ky. Gators             NT    1:07.49  
      32.78   34.71                                                
  5 Eddie Robinson            36 Mid. Tenn.                NT    1:14.73  
      32.61   42.12                                                
 -- Oran Aaronson             36 Vanderbilt             58.00         DQ  
      28.03   29.34                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zachary Callahan          35 W. Ky. Gators        2:20.00    2:16.35  
      31.18   34.91   36.09   34.17                                
  2 Larry Marko               39 Crescent Hill             NT    3:13.61  
      41.76   49.84   54.10   47.91                                
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zachary Callahan          35 W. Ky. Gators        6:30.00    6:15.36  
      32.21   36.03   37.25   38.07   38.21   38.58   38.86   39.34
      39.17   37.64                                                
  2 Derek Vance               36 Mid. Tenn.           7:50.00    7:16.35  
      39.89   44.60   45.76   45.31   44.07   42.46   43.35   44.74
      43.99   42.18                                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eddie Robinson            36 Mid. Tenn.                NT      43.19  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terry Rogers              39 Colonels               30.91      33.83  
  2 Scott Brown               37 Huntsville             35.63      34.61  
  3 Derek Vance               36 Mid. Tenn.             40.24      39.41  
  4 Greg Mays                 36 W. Ky. Gators             NT      41.02  
  5 Eddie Robinson            36 Mid. Tenn.                NT      41.53  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Marko               39 Crescent Hill             NT    1:27.82  
      40.18   47.64                                                
  2 Greg Mays                 36 W. Ky. Gators             NT    1:30.65  
      43.45   47.20                                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Marko               39 Crescent Hill             NT    3:21.47  
      44.50   51.32   53.49   52.16                                
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oran Aaronson             36 Vanderbilt             27.00      29.66  
  2 Scott Brown               37 Huntsville             30.50      29.86  
  3 Derek Vance               36 Mid. Tenn.             35.42      32.76  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oran Aaronson             36 Vanderbilt           1:08.00    1:08.02  
      32.31   35.71                                                
  2 Terry Rogers              39 Colonels             1:10.83    1:10.02  
      32.50   37.52                                                
  3 Scott Brown               37 Huntsville           1:08.37    1:10.56  
      33.39   37.17                                                
  4 Zachary Callahan          35 W. Ky. Gators        1:35.00    1:14.84  
      34.71   40.13                                                
  5 Derek Vance               36 Mid. Tenn.           1:30.50    1:20.42  
      38.96   41.46                                                
  6 Eddie Robinson            36 Mid. Tenn.                NT    1:26.34  
      39.46   46.88                                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rand Paul                 42 W. Ky. Gators          24.50      24.83  
  2 Don Anderson              40 Shoals Sharks          25.35      25.90  
  3 Eric Smith                41 W. Ky. Gators          25.50      26.09  
  4 Dan Corley                43 Mid. Tenn.             26.04      27.10  
  5 Christopher Bobo          42 Shoals Sharks          28.50      27.52  
  6 Blake Graves              43 Mid. Tenn.             28.75      29.11  
  7 Andre Valk                40 W. Ky. Gators          30.00      29.63  
  8 Roger Goode               41 Mid. Tenn.                NT      32.08  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rand Paul                 42 W. Ky. Gators          58.00      57.26  
      27.29   29.97                                                
  2 Don Anderson              40 Shoals Sharks          56.23      57.97  
      28.16   29.81                                                
  3 Eric Smith                41 W. Ky. Gators          58.00      58.71  
      28.44   30.27                                                
  4 Dan Corley                43 Mid. Tenn.             56.84    1:00.15  
      29.36   30.79                                                
  5 Christopher Bobo          42 Shoals Sharks        1:01.00    1:01.55  
      29.49   32.06                                                
  6 Andre Valk                40 W. Ky. Gators        1:06.50    1:05.42  
      31.98   33.44                                                
  7 Roger Goode               41 Mid. Tenn.                NT    1:14.22  
      34.57   39.65                                                
  8 David Trenner             40 Mid. Tenn.                NT    1:19.75  
      37.49   42.26                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rand Paul                 42 W. Ky. Gators        2:04.00    2:13.17  
                      35.31   35.49                                
  2 Don Anderson              40 Shoals Sharks        2:14.44    2:14.70  
      30.83   34.12   35.13   34.62                                
  3 Eric Smith                41 W. Ky. Gators        2:12.00    2:15.11  
      30.57   33.97   35.21   35.36                                
  4 Christopher Bobo          42 Shoals Sharks        2:35.00    2:22.54  
      32.58   37.22   37.88   34.86                                
  5 Andre Valk                40 W. Ky. Gators        2:29.00    2:30.13  
      34.54   37.88   39.93   37.78                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith Haden               43 Shoals Sharks        6:10.00    5:58.25  
      31.98   35.05   35.63   35.95   35.87   36.11   36.43   36.83
      37.74   36.66                                                
  2 Christopher Bobo          42 Shoals Sharks        7:30.00    6:39.95  
      38.61   43.21   42.03   42.19   40.48   40.53   39.12   39.05
      38.38   36.35                                                
  3 Andre Valk                40 W. Ky. Gators        6:50.00    6:54.12  
      35.23   39.67   40.86   41.77   42.45   43.16   43.54   42.81
      43.43   41.20                                                
  4 Blake Graves              43 Mid. Tenn.                NT    7:50.67  
      38.21   44.20   46.59   49.03   48.49   48.69   49.35   49.64
      50.57   45.90                                                
  5 David Trenner             40 Mid. Tenn.                NT    8:40.17  
      42.49   46.31   49.77   52.42   52.44   55.21   55.09   55.18
      56.64   54.62                                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Bobo          42 Shoals Sharks             NT      34.98  
  2 Dan Corley                43 Mid. Tenn.             37.79      36.16  
  3 Blake Graves              43 Mid. Tenn.             40.66      42.86  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith Haden               43 Shoals Sharks          33.00      33.74  
  2 David Trenner             40 Mid. Tenn.                NT      42.33  
  3 Roger Goode               41 Mid. Tenn.                NT      43.14  
  4 Blake Graves              43 Mid. Tenn.           1:02.69      49.11  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith Haden               43 Shoals Sharks        1:12.50    1:12.80  
      34.46   38.34                                                
  2 David Trenner             40 Mid. Tenn.                NT    1:35.17  
      44.32   50.85                                                
  3 Roger Goode               41 Mid. Tenn.                NT    1:38.18  
      47.09   51.09                                                
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith Haden               43 Shoals Sharks        2:38.00    2:40.62  
      36.37   40.24   41.12   42.89                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don Anderson              40 Shoals Sharks          28.10      28.47  
  2 Dan Corley                43 Mid. Tenn.             33.72      31.50  
  3 Andre Valk                40 W. Ky. Gators          33.50      32.32  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don Anderson              40 Shoals Sharks        1:05.12    1:08.23  
      32.84   35.39                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dan Corley                43 Mid. Tenn.           1:14.86    1:13.43  
      35.13   38.30                                                
  2 Blake Graves              43 Mid. Tenn.                NT    1:39.57  
      43.90   55.67                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keith Haden               43 Shoals Sharks        2:30.00    2:26.94  
      32.20   39.78   40.30   34.66                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Ritter               45 W. Ky. Gators          25.00      24.45  
  2 Larry Phillips            45 Mid. Tenn.                NT      28.33  
  3 Bill Gittings             46 W. Ky. Gators          26.50      29.01  
  4 Tim Zuelke                46 Shoals Sharks          30.57      29.75  
  5 David Harbison            45 W. Ky. Gators             NT      33.15  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Phillips            45 Mid. Tenn.                NT    1:01.70  
      30.02   31.68                                                
  2 Bill Gittings             46 W. Ky. Gators        1:07.00    1:05.13  
      31.07   34.06                                                
  3 Tim Zuelke                46 Shoals Sharks        1:09.67    1:07.75  
      32.26   35.49                                                
  4 David Harbison            45 W. Ky. Gators             NT    1:25.14  
      40.01   45.13                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ron Chlasta               47 Mid. Tenn.           2:07.31    2:11.94  
                      33.78   33.40                                
  2 Bill Gittings             46 W. Ky. Gators        2:30.00    2:27.80  
      33.26   37.85   38.60   38.09                                
  3 Tim Zuelke                46 Shoals Sharks        2:42.84    2:49.53  
      37.77   43.23   44.73   43.80                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ron Chlasta               47 Mid. Tenn.           5:42.78    5:47.94  
      31.49   34.24   33.79   35.28   35.59   35.53   36.17   36.05
      35.54   34.26                                                
  2 Bill Gittings             46 W. Ky. Gators        6:50.00    6:47.03  
      34.60   38.83   40.17   41.63   41.59   42.03   42.02   42.65
      42.67   40.84                                                
  3 Tim Zuelke                46 Shoals Sharks        7:23.36    7:59.93  
      43.22   49.58   49.34   49.16   50.94   48.92   48.41   48.59
      47.66   44.11                                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Ritter               45 W. Ky. Gators          30.00      29.92  
  2 Larry Phillips            45 Mid. Tenn.                NT      36.39  
  3 Bill Gittings             46 W. Ky. Gators          40.00      37.47  
  4 Tim Zuelke                46 Shoals Sharks          43.14      43.01  
  5 David Harbison            45 W. Ky. Gators             NT      47.98  
 
Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ron Chlasta               47 Mid. Tenn.           2:45.98    2:44.52  
      40.01   40.71   42.21   41.59                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David Harbison            45 W. Ky. Gators             NT      47.63  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mark Ritter               45 W. Ky. Gators          28.00      27.08  
  2 Larry Phillips            45 Mid. Tenn.                NT      31.60  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ron Chlasta               47 Mid. Tenn.           1:10.87    1:10.50  
      33.56   36.94                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Phillips            45 Mid. Tenn.                NT    1:12.68  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ron Chlasta               47 Mid. Tenn.           2:46.80    2:38.50  
      33.56   43.71   47.03   34.20                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Hansbrough          50 W. Ky. Gators          28.00      28.27  
  2 Rick Elliott              52 Shoals Sharks          29.50      30.11  
  3 Larry Baskin              53 Shoals Sharks             NT      31.58  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Hansbrough          50 W. Ky. Gators        1:04.00    1:03.66  
      30.89   32.77                                                
  2 Michael Carter, Sr.       54 Excel                1:02.36    1:04.92  
      30.83   34.09                                                
  3 Rick Elliott              52 Shoals Sharks        1:06.00    1:07.95  
      31.63   36.32                                                
  4 Jeff Stevens              51 W. Ky. Gators        1:10.00    1:08.54  
      32.63   35.91                                                
  5 Bill Taylor               50 Mid. Tenn.                NT    1:10.43  
      33.73   36.70                                                
  6 Thomas Mester             53 Crescent Hill        1:20.00    1:10.64  
      34.22   36.42                                                
  7 Larry Baskin              53 Shoals Sharks        1:55.00    1:13.50  
      34.18   39.32                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Hansbrough          50 W. Ky. Gators        2:28.00    2:26.76  
      32.49   38.06   40.21   36.00                                
  2 Jeff Stevens              51 W. Ky. Gators        2:30.00    2:33.23  
      33.73   39.08   41.97   38.45                                
  3 Thomas Mester             53 Crescent Hill        2:50.00    2:33.39  
      36.52   40.29   39.12   37.46                                
  4 Larry Baskin              53 Shoals Sharks        3:15.00    3:00.55  
      41.03   46.41   49.19   43.92                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Mester             53 Crescent Hill        7:20.00    6:33.16  
      35.25   38.89   39.86   39.59   39.76   40.16   40.20   40.17
      40.38   38.90                                                
  2 Jeff Stevens              51 W. Ky. Gators        6:55.00    7:02.80  
      34.31   39.67   42.19   43.49   44.59   43.90   44.59   43.81
      44.88   41.37                                                
  3 Bill Taylor               50 Mid. Tenn.                NT    7:39.15  
      38.82   44.22   46.67   48.39   48.12   48.66   47.29   48.52
      47.10   41.36                                                
  4 Larry Baskin              53 Shoals Sharks        9:35.00    8:16.33  
      42.02   48.72   48.52   49.88   50.06   49.18   51.01   51.88
      52.96   52.10                                                
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Kress               50 Crescent Hill          34.00      33.23  
  2 Randall Hartkemeyer       52 Mid. Tenn.             34.50      33.30  
  3 Michael Carter, Sr.       54 Excel                  34.48      35.46  
  4 Rick Baranyi              52 Mid. Tenn.             33.00      35.57  
  5 Bill Taylor               50 Mid. Tenn.             36.23      36.00  
  6 Rick Elliott              52 Shoals Sharks          42.00      44.46  
  7 Larry Baskin              53 Shoals Sharks             NT      45.92  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Kress               50 Crescent Hill        1:12.00    1:13.26  
      34.90   38.36                                                
  2 Randall Hartkemeyer       52 Mid. Tenn.           1:14.50    1:13.54  
      34.60   38.94                                                
  3 Rick Baranyi              52 Mid. Tenn.           1:12.00    1:16.38  
      36.17   40.21                                                
  4 Michael Carter, Sr.       54 Excel                1:17.58    1:20.77  
      37.16   43.61                                                
  5 Bill Taylor               50 Mid. Tenn.           1:23.00    1:21.09  
      37.51   43.58                                                
  6 Jeff Stevens              51 W. Ky. Gators        1:40.00    1:32.38  
      43.69   48.69                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Kress               50 Crescent Hill        2:48.00    2:40.78  
      36.74   40.66   41.34   42.04                                
  2 Randall Hartkemeyer       52 Mid. Tenn.           2:50.00    2:47.90  
      36.72   41.69   42.93   46.56                                
  3 Rick Baranyi              52 Mid. Tenn.           2:37.00    2:53.41  
      38.43   42.81   46.20   45.97                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Hansbrough          50 W. Ky. Gators          29.00      29.56  
  2 Michael Carter, Sr.       54 Excel                  30.08      30.38  
  3 Randall Hartkemeyer       52 Mid. Tenn.             32.00      30.75  
  4 Thomas Mester             53 Crescent Hill          35.00      32.71  
  5 Rick Elliott              52 Shoals Sharks          34.50      35.91  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall Hartkemeyer       52 Mid. Tenn.           1:13.00    1:10.23  
      33.70   36.53                                                
  2 Rick Baranyi              52 Mid. Tenn.           1:10.00    1:11.73  
  3 James Hansbrough          50 W. Ky. Gators        1:28.00    1:22.13  
      37.19   44.94                                                
  4 Jeff Stevens              51 W. Ky. Gators        1:20.00    1:23.79  
  5 Rick Elliott              52 Shoals Sharks        1:23.05    1:29.63  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rick Baranyi              52 Mid. Tenn.           2:35.00    2:41.01  
      35.73   41.90   44.89   38.49                                
  2 Thomas Mester             53 Crescent Hill        3:05.00    2:46.90  
      35.08   44.56   48.47   38.79                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe Byrne                 59 W. Ky. Gators          36.00      32.88  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe Byrne                 59 W. Ky. Gators        1:22.00    1:13.52  
      34.98   38.54                                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Graham               59 Crescent Hill        6:30.00    6:32.83  
      36.18   39.62   40.33   40.78   41.08   40.60   40.02   39.70
      38.62   35.90                                                
  2 Thomas Carroll            58 W. Ky. Gators       10:00.00   10:03.24  
              59.27                                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joe Byrne                 59 W. Ky. Gators          55.00      42.50  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Hunt                57 Crescent Hill          36.00      35.04  
  2 Joe Byrne                 59 W. Ky. Gators             NT      47.99  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Hunt                57 Crescent Hill        1:17.00    1:17.93  
      37.80   40.13                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Hunt                57 Crescent Hill        2:54.00    2:53.27  
      40.70   43.83   45.12   43.62                                
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Hunt                57 Crescent Hill          33.00      33.31  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Graham               59 Crescent Hill        1:15.00    1:13.70  
      35.00   38.70                                                
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Graham               59 Crescent Hill        2:50.00    2:50.49  
      38.70   43.14   46.15   42.50                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larry Hunt                57 Crescent Hill        1:15.70    1:13.82  
      36.87   36.95                                                
  2 Joe Byrne                 59 W. Ky. Gators             NT    1:34.43  
      44.05   50.38                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Graham               59 Crescent Hill        2:50.00    2:50.76  
      35.43   47.68   50.48   37.17                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pat Wilson                62 Shoals Sharks          29.00      29.63  
  2 Roger Lancina             64 Mid. Tenn.             36.20      36.03  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pat Wilson                62 Shoals Sharks        1:02.00    1:09.78  
      33.75   36.03                                                
  2 David Burgio              61 Wildcats             1:30.00    1:31.38  
      43.31   48.07                                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Lancina             64 Mid. Tenn.           8:15.00    8:17.55  
      44.03   49.15   50.73   50.50   51.25   50.50   50.46   50.86
      51.61   48.46                                                
  2 David Burgio              61 Wildcats             8:30.00    8:58.31  
      47.94   53.00   54.25   54.47   55.38   55.64   55.32   55.64
      54.66   52.01                                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pat Wilson                62 Shoals Sharks          39.00      38.79  
  2 David Burgio              61 Wildcats                  NT      53.33  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pat Wilson                62 Shoals Sharks        1:24.00    1:25.53  
      42.88   42.65                                                
  2 Ralph Johanson            64 Crescent Hill        1:35.00    1:39.03  
      47.96   51.07                                                
  3 David Burgio              61 Wildcats             1:50.00    1:52.50  
      55.58   56.92                                                
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David Burgio              61 Wildcats             3:45.00    3:54.02  
                    1:01.11   57.74                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ralph Johanson            64 Crescent Hill          37.00      38.47  
  2 John Pohlmann             61 Ill. Masters           38.00      39.45  
  3 Roger Lancina             64 Mid. Tenn.             39.24      41.38  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ralph Johanson            64 Crescent Hill        1:28.00    1:27.35  
      42.32   45.03                                                
  2 Roger Lancina             64 Mid. Tenn.           1:31.00    1:36.66  
      45.89   50.77                                                
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ralph Johanson            64 Crescent Hill        3:10.00    3:15.27  
      45.20   50.57   52.45   47.05                                
  2 John Pohlmann             61 Ill. Masters         3:20.00    3:19.76  
      44.48   50.74   52.35   52.19                                
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pat Wilson                62 Shoals Sharks          36.00      37.47  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ralph Johanson            64 Crescent Hill        1:30.00    1:32.11  
      44.66   47.45                                                
  2 Roger Lancina             64 Mid. Tenn.                NT    1:40.30  
      48.83   51.47                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jon Jepson                68 Mid. Tenn.             46.00      51.87  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Trainer              67 Music City           1:30.00    1:22.24  
      40.65   41.59                                                
  2 Jon Jepson                68 Mid. Tenn.           2:23.00    2:00.57  
      57.93 1:02.64                                                
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Trainer              67 Music City           3:07.00    3:08.43  
      42.68   49.43   49.15   47.17                                
  2 Jon Jepson                68 Mid. Tenn.           5:00.00    4:37.85  
    1:00.44 1:13.13 1:16.13 1:08.15                                
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Trainer              67 Music City           8:00.00    8:17.15  
      46.70   51.55   53.61   50.24   51.21   50.91   50.40   50.98
      48.60   42.95                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jon Jepson                68 Mid. Tenn.           1:25.00    1:13.72  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Trainer              67 Music City           1:40.00    1:33.32  
      46.55   46.77                                                
 
Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Trainer              67 Music City           3:20.00    3:20.54  
      48.32   51.78   51.66   48.78                                
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jon Jepson                68 Mid. Tenn.           1:31.00    1:05.68  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman Worrell            77 Vanderbilt             50.61      54.91  
 
Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Maine              79 Ill. Masters         8:35.46    8:05.85  
      42.93   48.47   49.19   49.95   49.15   49.90   49.52   49.72
      49.58   47.44                                                
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman Worrell            77 Vanderbilt           1:09.98    1:11.36  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman Worrell            77 Vanderbilt           2:29.48    2:36.78  
    1:10.08 1:26.70                                                
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman Worrell            77 Vanderbilt           1:04.06    1:02.11  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman Worrell            77 Vanderbilt           2:44.45    2:26.07  
    1:06.39 1:19.68                                                
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Maine              79 Ill. Masters         3:58.72    3:45.92  
      51.05   58.11   59.67   57.09                                
 
Men 75-79 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Maine              79 Ill. Masters         1:44.85    1:38.34  
      44.94   53.40                                                
 
Men 75-79 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Maine              79 Ill. Masters         3:30.20    3:37.69  
      47.50   56.42   58.19   55.58                                
 
Men 75-79 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Maine              79 Ill. Masters         3:15.25    3:31.10  
      46.67   55.88 1:01.35   47.20                                
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    2:32.72  
     1) Shelly Calonge 27               2) Amy Caldwell 33                
     3) Jaime Loebner 32                4) Tamera Gentry 40               
       43.50    31.71    41.75    35.76                                    
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    2:39.51  
     1) Ann Curtis 44                   2) Shelly Calonge 27              
     3) Amy Caldwell 33                 4) Jaime Loebner 32               
                         34.32    41.99                                    
 
Women 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    2:22.21  
     1) Laura Haury 43                  2) Lois Britt 62                  
     3) Beth Bryant 42                  4) Julie Winner 36                
       35.38    44.08    32.62    30.13                                    
  2 Wildcat Masters  'A'                                   NT    2:36.53  
     1) Janice Kregor 48                2) Tracy Elton 55                 
     3) Meg Smath 48                    4) Robin Segnitz 37               
       37.96    45.26    40.78    32.53                                    
  3 Middle Tenn. Masters Swim Club  'B'                    NT    2:44.97  
     1) Robin Williams 39               2) Lee Ellen Trenner 43           
     3) Terri Donaldson 42              4) Kathryn David 37               
       41.47    51.10    39.86    32.54                                    
  4 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    4:17.15  
     1) Janis MacMillan 61              2) Linda Mainland 41              
     3) Jean Mainland 48                4) Mary Chlasta 47                
                       2:57.90                                             
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    2:46.25  
     1) Beth Bryant 42                  2) Laura Haury 43                 
     3) Julie Winner 36                 4) Lois Britt 62                  
       46.45    43.08    36.34    40.38                                    
  2 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    3:05.45  
     1) Tamera Gentry 40                2) Terri Donaldson 42             
     3) Kathryn David 37                4) Robin Williams 39              
       51.50    54.87    38.67    40.41                                    
  3 Wildcat Masters  'A'                                   NT    3:07.53  
     1) Tracy Elton 55                  2) Meg Smath 48                   
     3) Robin Segnitz 37                4) Janice Kregor 48               
     1:03.07    45.99    39.48    38.99                                    
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    1:41.47  
     1) Rand Paul 42                    2) Eric Smith 41                  
     3) Dustin Owens 28                 4) Mark Ritter 45                 
       25.06    25.76    26.71    23.94                                    
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    2:00.70  
     1) Zachary Callahan 35             2) Dustin Owens 28                
     3) Eric Smith 41                   4) Rand Paul 42                   
       35.40    33.24    27.79    24.27                                    
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    1:53.18  
     1) James Hansbrough 50             2) Zachary Callahan 35            
     3) Bill Gittings 46                4) Andre Valk 40                  
       28.32    29.19    27.96    27.71                                    
  2 Middle Tenn. Masters Swim Club  'B'                    NT    1:58.60  
     1) Derek Vance 36                  2) David Trenner 40               
     3) Blake Graves 43                 4) Dan Corley 43                  
       29.49    33.60    29.13    26.38                                    
  3 Shoals Sharks Masters Swim Cl.  'A'                    NT    1:59.45  
     1) Christopher Bobo 42             2) Larry Baskin 53                
     3) Rick Elliott 52                 4) Pat Wilson 62                  
       27.74    30.60    32.73    28.38                                    
  4 Western Ky. Green Gators  'B'                          NT    2:09.27  
     1) David Harbison 45               2) Joe Byrne 59                   
     3) Greg Mays 36                    4) Jeff Stevens 51                
       35.04    33.12    29.37    31.74                                    
  5 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    2:26.76  
     1) Roger Goode 41                  2) Eddie Robinson 36              
     3) Roger Lancina 64                4) Jon Jepson 68                  
       38.83    15.31    29.88  1:02.74                                    
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Ky. Green Gators  'A'                          NT    2:24.62  
     1) Bill Gittings 46                2) Jeff Stevens 51                
     3) Andre Valk 40                   4) David Harbison 45              
       37.49    41.43    32.71    32.99                                    
  2 Shoals Sharks Masters Swim Cl.  'A'                    NT    2:28.77  
     1) Pat Wilson 62                   2) Christopher Bobo 42            
     3) Rick Elliott 52                 4) Tim Zuelke 46                  
       41.29    40.12    37.00    30.36                                    
  3 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    2:29.95  
     1) Dan Corley 43                   2) Blake Graves 43                
     3) Derek Vance 36                  4) David Trenner 40               
       35.38    47.68    32.87    34.02                                    
 
Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    1:53.30  
     1) Ron Chlasta 47                  2) Bill Taylor 50                 
     3) Larry Phillips 45               4) Rick Baranyi 52                
       29.77    28.92    26.66    27.95                                    
  2 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    2:11.46  
     1) John Graham 59                  2) Ralph Johanson 64              
     3) Larry Hunt 57                   4) Thomas Mester 53               
       30.57    37.66    30.31    32.92                                    
 
Men 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    2:05.69  
     1) Ron Chlasta 47                  2) Randall Hartkemeyer 52         
     3) Larry Phillips 45               4) Rick Baranyi 52                
       35.42    32.91    31.18    26.18                                    
  2 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    2:23.31  
     1) Thomas Mester 53                2) Ralph Johanson 64              
     3) John Graham 59                  4) Larry Hunt 57                  
       38.12    40.42    33.96    30.81                                    
 
Mixed 19+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    1:42.99  
     1) Jose Manuel Nieto 24            2) Alexandra Nieto 32             
     3) Sarah Beltrame 26               4) Scott Dick 34                  
       26.04    26.96    27.32    22.67                                    
  2 Vanderbilt Swim Club  'A'                              NT    2:00.92  
     1) Michael Hughes 31               2) Julie Koh 33                   
     3) Oran Aaronson 36                4) Judsen Schneider 23            
       29.85    38.69    25.04    27.34                                    
 
Mixed 19+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    1:58.28  
     1) Alexandra Nieto 32              2) Sarah Beltrame 26              
     3) Jose Manuel Nieto 24            4) Scott Dick 34                  
       31.90    36.83    26.91    22.64                                    
  2 Shoals Sharks Masters Swim Cl.  'A'                    NT    2:00.42  
     1) Michelle King 23                2) Keith Haden 43                 
     3) Don Anderson 40                 4) Jamie Smith 27                 
       28.01    32.85    29.18    30.38                                    
  3 Vanderbilt Swim Club  'A'                              NT    2:06.19  
     1) Michael Hughes 31               2) Julie Koh 33                   
     3) Oran Aaronson 36                4) Ashley Rowatt 24               
       37.72    33.42    30.68    24.37                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shoals Sharks Masters Swim Cl.  'A'                    NT    1:59.62  
     1) Don Anderson 40                 2) Joan Lane 41                   
     3) Tim Zuelke 46                   4) Jamie Smith 27                 
       26.69    31.85    30.73    30.35                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    2:16.02  
     1) Larry Marko 39                  2) Susan Ehringer 36              
     3) Larry Kress 50                  4) Michelle Ward 36               
       27.01    39.48    36.57    32.96                                    
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crescent Hill Masters Swimming  'A'                    NT    2:27.29  
     1) Susan Ehringer 36               2) Larry Kress 50                 
     3) Michelle Ward 36                4) Larry Marko 39                 
       38.30    35.36    37.88    35.75                                    
  2 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    3:25.94  
     1) Lee Ellen Trenner 43            2) Bill Taylor 50                 
     3) Eddie Robinson 36               4) Linda Mainland 41              
     1:23.20    24.95    36.90  1:00.89                                    
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Middle Tenn. Masters Swim Club  'A'                    NT    4:10.81  
     1) Jon Jepson 68                   2) Mary Chlasta 47                
     3) Roger Lancina 64                4) Jean Mainland 48               
     1:14.68    49.91    50.01  1:16.21