10th Annual Lakeside Mile - 12/10/2000                     
                                    Results                                    
 
Women 19-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leslie Weeter             23 Crescent Hill                  5:16.24  
 
Women 19-24 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leslie Weeter             23 Crescent Hill                 10:40.52  
 
Women 19-24 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leslie Weeter             23 Crescent Hill                 20:03.02  
              1:16.55  1:56.01  2:35.64  3:15.23  3:55.49  4:36.02  5:16.24
     5:56.66  6:37.12  7:17.75  7:58.37  9:19.47  9:19.47 10:00.19 10:40.52
    11:21.24 12:01.73 12:41.62 13:21.95 14:01.41 14:42.00 15:21.93 16:02.77
    16:42.76 17:22.39 18:02.91 18:44.50 19:24.26 20:03.02                  
 
Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shelly Detwiler           25 Louisville Y                   5:18.07  
 
Women 25-29 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shelly Detwiler           25 Louisville Y                  10:56.46  
 
Women 25-29 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shelly Detwiler           25 Louisville Y                  20:48.89  
       35.48  1:14.26  1:54.17  2:34.31  3:14.72  3:55.70  4:36.68  5:18.07
     5:59.68  6:41.53  7:23.72  8:05.87  9:32.07  9:32.07 10:14.49 10:56.46
    11:39.12 12:22.00 13:05.11 13:47.26 14:30.30 15:12.83 15:55.34 16:38.08
    17:20.98 18:04.08 18:46.58 19:28.39 20:08.82 20:48.89                  
 
Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Ward             32 Crescent Hill                  5:53.53  
  2 Bobbi Sipes               33 Lakeside Masters               6:10.36  
  3 Susan Ehringer            32 Crescent Hill                  6:18.00  
  4 Polly Blakemore           33 Louisville Y                   6:45.36  
 
Women 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Ward             32 Crescent Hill                 11:56.02  
  2 Bobbi Sipes               33 Lakeside Masters              12:33.40  
  3 Susan Ehringer            32 Crescent Hill                 13:06.41  
  4 Polly Blakemore           33 Louisville Y                  13:35.02  
 
Women 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michelle Ward             32 Crescent Hill                 22:44.61  
       39.36  1:23.48  2:08.55  2:53.65  3:39.07  4:24.12  5:09.07  5:53.53
     6:38.28  7:23.01  8:07.92  8:53.27 10:24.19 10:24.19 11:10.07 11:56.02
    12:42.58 13:28.94 14:15.19 15:01.26 15:47.54 16:34.25 17:21.23 18:07.81
    18:54.10 19:40.63 20:26.92 21:13.08 21:59.15 22:44.61                  
  2 Bobbi Sipes               33 Lakeside Masters              23:52.98  
       43.10  1:29.22  2:15.58  3:01.61  3:48.18  4:36.00  5:23.34  6:10.36
     6:57.31  7:45.14  8:32.36  9:20.38 10:56.73 10:56.73 11:44.92 12:33.40
    13:22.19 14:11.31 14:59.98 15:48.98 16:37.86 17:26.81 18:15.25 19:04.47
    19:53.62 20:39.59 21:27.75 22:16.93 23:05.82 23:52.98                  
  3 Susan Ehringer            32 Crescent Hill                 25:07.22  
       42.58  1:28.34  2:15.21  3:02.96  3:51.09  4:39.69  5:28.74  6:18.00
     7:08.52  7:58.95  8:49.49  9:40.68 11:25.60 11:25.60 12:16.38 13:06.41
    13:59.41 14:54.64 15:44.39 16:33.34 17:22.61 18:12.63 19:04.92 19:58.61
    20:49.64 21:41.53 22:33.99 23:24.84 24:15.28 25:07.22                  
  4 Polly Blakemore           33 Louisville Y                  25:15.69  
       45.96  1:34.74  2:25.46  3:16.88  4:08.54  5:01.34  5:53.50  6:45.36
     7:37.13  8:28.80  9:19.83 10:10.85 11:53.07 11:53.07 12:44.40 13:35.02
    14:25.25 15:15.76 16:05.88 16:56.82 17:47.35 18:37.80 19:28.18 20:18.76
    21:09.27 21:59.18 22:49.07 23:38.92 24:28.19 25:15.69                  
 
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroline Donnelly         38 Lakeside Masters               5:37.63  
  2 Jenny Sinclair-Hutchins   37 McDowell Masters               6:16.89  
  3 Francis Jones             38 Lakeside Masters               6:23.81  
  4 Pam Kimmel                36 Wildcat Masters                6:28.44  
 
Women 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroline Donnelly         38 Lakeside Masters              11:32.84  
  2 Jenny Sinclair-Hutchins   37 McDowell Masters              12:45.01  
  3 Francis Jones             38 Lakeside Masters              12:55.51  
  4 Pam Kimmel                36 Wildcat Masters               13:05.95  
 
Women 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caroline Donnelly         38 Lakeside Masters              21:54.72  
       37.58  1:18.91  2:01.43  2:44.24  3:27.40  4:10.38  4:53.90  5:37.63
     6:21.60  7:05.65  7:50.45  8:34.72 10:03.65 10:03.65 10:48.29 11:32.84
    12:17.33 13:01.63 13:46.66 14:30.99 15:15.95 16:00.90 16:45.80 17:30.98
    18:15.76 19:00.69 19:45.42 20:29.25 21:13.43 21:54.72                  
  2 Jenny Sinclair-Hutchins   37 McDowell Masters              23:51.99  
       40.80  1:26.54  2:14.56  3:02.70  3:51.47  4:39.63  5:28.32  6:16.89
     7:05.71  7:54.66  8:43.30  9:32.08 11:08.73 11:08.73 11:56.82 12:45.01
    13:33.05 14:21.29 15:08.97 15:56.34 16:43.97 17:32.14 18:20.01 19:07.99
    19:55.90 20:43.57 21:31.80 22:19.67 23:07.26 23:51.99                  
  3 Francis Jones             38 Lakeside Masters              24:05.01  
       42.87  1:29.67  2:18.06  3:06.23  3:56.11  4:45.98  5:34.53  6:23.81
     7:13.40  8:01.96  8:50.99  9:40.31 11:17.97 11:17.97 12:06.85 12:55.51
    13:43.68 14:31.90 15:19.76 16:08.14 16:56.11 17:44.71 18:32.69 19:20.45
    20:08.07 20:55.99 21:44.07 22:32.00 23:19.94 24:05.01                  
  4 Pam Kimmel                36 Wildcat Masters               24:34.04  
       43.80  1:30.87  2:19.23  3:08.44  3:58.72  4:48.36  5:38.47  6:28.44
     7:18.36  8:08.22  8:57.90  9:47.98 11:27.50 11:27.50 12:16.53 13:05.95
    13:54.98 14:45.55 15:35.58 16:25.09 17:14.78 18:04.10 18:53.86 19:43.29
    20:32.92 21:21.98 22:11.21 23:00.24 23:48.90 24:34.04                  
 
Women 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Janice Kregor             44 Wildcat Masters                6:50.69  
  2 Meg Smath                 44 Wildcat Masters                6:57.55  
 
Women 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Janice Kregor             44 Wildcat Masters               13:45.48  
  2 Meg Smath                 44 Wildcat Masters               14:09.96  
 
Women 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Janice Kregor             44 Wildcat Masters               26:10.17  
       46.95  1:36.90  2:28.10  3:20.72  4:13.11  5:06.20  5:58.39  6:50.69
     7:42.85  8:35.16  9:27.83 10:19.02 12:01.97 12:01.97 12:53.58 13:45.48
    14:37.57 15:29.48 16:21.73 17:14.17 18:06.97 19:00.78 19:53.99 20:47.33
    21:41.76 22:36.01 23:29.96 24:23.49 25:16.93 26:10.17                  
  2 Meg Smath                 44 Wildcat Masters               26:51.95  
       46.93  1:38.73  2:30.79  3:23.81  4:17.27  5:10.23  6:03.70  6:57.55
     7:51.71  8:45.72  9:39.44 10:33.71 12:22.21 12:22.21 13:16.45 14:09.96
    15:04.58 15:59.01 16:54.31 17:48.86 18:44.45 19:38.91 20:33.66 21:27.56
    22:22.23 23:15.81 24:09.09 25:03.12 25:57.07 26:51.95                  
 
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gail O'Malley             45 Wildcat Masters                7:13.01  
  2 Judy Stanley              49 McDowell Masters               8:33.03  
 
Women 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gail O'Malley             45 Wildcat Masters               14:24.22  
  2 Judy Stanley              49 McDowell Masters              17:21.16  
 
Women 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gail O'Malley             45 Wildcat Masters               26:43.30  
       52.68  1:46.72  2:40.49  3:34.83  4:29.20  5:24.05  6:18.76  7:13.01
     8:06.93  9:01.07  9:55.31 10:49.10 12:36.47 12:36.47 13:30.31 14:24.22
    15:18.31 16:11.94 17:05.01 17:57.74 18:50.35 19:42.97 20:35.98 21:29.55
    22:23.36 23:16.95 24:10.12 25:03.85 25:55.58 26:43.30                  
  2 Judy Stanley              49 McDowell Masters              32:40.19  
       57.40  1:59.77  3:04.97  4:10.31  5:15.92  6:22.54  7:27.81  8:33.03
     9:39.04 10:44.91 11:49.71 12:56.68 15:09.87 15:09.87 16:15.43 17:21.16
    18:26.95 19:32.21 20:38.89 21:44.42 22:51.12 23:56.84 25:03.47 26:10.74
    27:16.81 28:22.59 29:29.04 30:34.38 31:38.90 32:40.19                  
 
Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Todd                58 Wildcat Masters                8:13.59  
 
Women 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Todd                58 Wildcat Masters               16:38.34  
 
Women 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cindy Todd                58 Wildcat Masters               31:13.16  
       56.50  1:56.98  2:58.68  4:00.07  5:03.57  6:06.09  7:09.42  8:13.59
     9:17.17 10:20.53 11:23.55 12:26.25 14:32.96 14:32.96 15:34.85 16:38.34
    17:40.23 18:43.03 19:50.99 20:53.37 21:56.38 22:58.07 24:01.61 25:04.84
    26:07.17 27:10.24 28:11.91 29:14.37 30:15.49 31:13.16                  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dale Mercker              33 Lakeside Masters               4:42.52  
  2 James Luebbe              33 Lakeside Masters               6:07.31  
  3 Chris Meadows             30 Lakeside Masters               6:47.15  
 
Men 30-34 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dale Mercker              33 Lakeside Masters               9:31.48  
  2 James Luebbe              33 Lakeside Masters              12:18.89  
 
Men 30-34 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dale Mercker              33 Lakeside Masters              17:57.07  
       31.84  1:06.87  1:42.50  2:18.68  2:54.49  3:30.63  4:06.85  4:42.52
     5:18.51  5:54.43  6:30.48  7:06.63  8:19.12  8:19.12  8:55.11  9:31.48
    10:07.84 10:44.00 11:20.24 11:56.32 12:32.39 13:08.34 13:44.79 14:21.12
    14:57.45 15:33.68 16:09.77 16:45.77 17:21.62 17:57.07                  
  2 James Luebbe              33 Lakeside Masters              22:39.87  
       40.43  1:26.02  2:12.50  3:00.26  3:46.94  4:33.80  5:20.51  6:07.31
     6:55.06  7:41.87  8:28.31  9:14.33 10:47.01 10:47.01 11:33.14 12:18.89
    13:04.83 13:50.49 14:35.91 15:21.81 16:06.85 16:51.91 17:36.95 18:21.90
    19:06.34 19:50.79 20:34.82 21:18.16 22:00.98 22:39.87                  
  3 Chris Meadows             30 Lakeside Masters              25:46.54  
       46.05  1:36.36  2:27.65  3:18.78  4:10.80  5:02.47  5:55.85  6:47.15
     7:37.93  8:29.40  9:21.63 11:04.72 12:47.89 12:47.89 13:39.67 14:32.32
    15:25.59 16:18.78 17:11.43 18:03.87 18:56.27 19:49.39 20:42.17 21:34.13
    22:25.61 24:09.57 24:59.65 25:46.54 26:37.96 25:46.54                  
 
Men 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Johmann           38 Crescent Hill                  5:10.41  
  2 Robert Holmes             38 Crescent Hill                  5:12.71  
  3 John Mandrola             37 Lakeside Masters               5:56.99  
 
Men 35-39 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Johmann           38 Crescent Hill                 10:31.11  
  2 Robert Holmes             38 Crescent Hill                 10:36.25  
  3 John Mandrola             37 Lakeside Masters              12:03.87  
 
Men 35-39 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert Holmes             38 Crescent Hill                 20:00.21  
       35.41  1:13.70  1:53.43  2:32.79  3:12.90  3:52.89  4:32.63  5:12.71
     5:52.80  6:32.54  7:12.61  7:53.16  9:14.97  9:14.97  9:55.56 10:36.25
    11:17.35 11:58.10 12:39.56 13:20.30 14:01.45 14:42.17 15:22.68 16:03.07
    16:43.65 17:23.85 18:03.80 18:43.91 19:22.82 20:00.21                  
  2 Michael Johmann           38 Crescent Hill                 20:06.34  
       35.63  1:13.80  1:52.90  2:32.10  3:11.84  3:51.22  4:30.90  5:10.41
     5:49.90  6:29.34  7:09.49  7:49.67  9:10.06  9:10.06  9:50.63 10:31.11
    11:11.61 11:52.43 12:33.49 13:14.67 13:55.51 14:36.60 15:18.14 15:59.63
    16:41.11 17:22.89 18:03.81 18:45.32 19:26.58 20:06.34                  
  3 John Mandrola             37 Lakeside Masters              22:47.63  
       39.93  1:23.79  2:09.05  2:54.14  3:39.97  4:25.80  5:11.22  5:56.99
     6:42.96  7:28.99  8:14.56  9:00.74 10:32.48 10:32.48 11:18.29 12:03.87
    12:49.17 13:34.65 14:21.04 15:06.81 15:52.70 16:38.56 17:24.79 18:10.96
    18:56.94 19:43.30 20:30.39 21:17.01 22:03.49 22:47.63                  
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Charles Franke            44 Crescent Hill                  5:54.15  
  2 David Jones               42 Lakeside Masters               6:01.97  
  3 Michael Roberts           40 Lakeside Masters               6:37.28  
 
Men 40-44 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Charles Franke            44 Crescent Hill                 12:05.95  
  2 David Jones               42 Lakeside Masters              12:19.77  
  3 Michael Roberts           40 Lakeside Masters              13:29.37  
 
Men 40-44 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Charles Franke            44 Crescent Hill                 22:55.95  
       40.85  1:24.37  2:08.93  2:53.51  3:38.09  4:23.17  5:08.77  5:54.15
     6:39.91  7:26.07  8:12.22  8:58.27 10:32.40 10:32.40 11:19.13 12:05.95
    12:52.18 13:38.39 14:24.37 15:11.21 15:57.62 16:44.02 17:31.20 18:17.62
    19:04.21 19:50.70 20:37.28 21:24.43 22:10.74 22:55.95                  
  2 David Jones               42 Lakeside Masters              23:31.18  
       40.85  1:24.91  2:10.17  2:55.57  3:41.28  4:27.92  5:14.96  6:01.97
     6:48.94  7:35.96  8:23.10  9:10.65 10:45.05 10:45.05 11:32.22 12:19.77
    13:07.86 13:55.90 14:43.67 15:31.74 16:19.66 17:07.79 17:56.02 18:44.44
    19:32.92 20:21.58 21:09.66 21:57.45 22:45.00 23:31.18                  
  3 Michael Roberts           40 Lakeside Masters              25:21.85  
       43.32  1:31.15  2:21.58  3:12.37  4:03.63  4:55.06  5:46.12  6:37.28
     7:28.59  8:20.10  9:11.64 10:03.14 11:46.92 11:46.92 12:37.97 13:29.37
    14:21.14 15:12.83 16:03.89 16:55.04 17:45.96 18:37.79 19:28.93 20:18.90
    21:10.09 22:01.26 22:52.31 23:42.82 24:33.94 25:21.85                  
 
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rick Blondell             48 Lakeside Masters               6:11.89  
  2 John Willis               46 Lakeside Masters               7:18.50  
 
Men 45-49 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rick Blondell             48 Lakeside Masters              12:42.34  
  2 John Willis               46 Lakeside Masters              14:46.72  
 
Men 45-49 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rick Blondell             48 Lakeside Masters              23:49.61  
       40.61  1:25.09  2:11.94  2:59.94  3:47.65  4:36.23  5:24.11  6:11.89
     7:00.09  7:49.29  8:37.39  9:25.79 11:03.56 11:03.56 11:52.41 12:42.34
    13:30.53 14:19.50 15:08.67 15:56.54 16:44.43 17:31.89 18:19.33 19:07.01
    19:53.35 20:40.89 21:28.62 22:16.76 23:04.78 23:49.61                  
  2 John Willis               46 Lakeside Masters              27:57.16  
       44.79  1:36.33  2:30.52  3:36.49  4:30.99  5:26.39  6:22.53  7:18.50
     8:15.08  9:11.69 10:07.31 11:03.01 12:54.28 12:54.28 13:50.92 14:46.72
    15:42.81 16:39.36 17:35.35 18:30.62 19:27.41 20:24.33 21:21.29 22:17.69
    23:13.76 24:10.61 25:08.19 26:05.02 27:01.98 27:57.16                  
 -- Thomas Mester             49 Crescent Hill                      DNF  
       37.34  1:18.94  2:02.19  2:45.63  3:29.31  4:12.93  4:57.12  5:41.30
     6:25.25  7:08.71  7:52.51  8:36.45 10:04.60 10:04.60 10:48.48 11:32.11
    12:16.17 12:59.88 13:43.89 14:27.31 14:43.80                           
 
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank Diebold             52 Lakeside Masters               6:37.55  
  2 Norvin Casper             54 Crescent Hill                  6:54.58  
 
Men 50-54 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank Diebold             52 Lakeside Masters              13:37.35  
  2 Norvin Casper             54 Crescent Hill                 14:01.49  
 
Men 50-54 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank Diebold             52 Lakeside Masters              25:40.29  
       41.53  1:29.22  2:19.67  3:10.76  4:01.97  4:53.28  5:45.45  6:37.55
     7:28.36  8:20.16  9:12.11 10:04.31 11:50.53 11:50.53 12:44.52 13:37.35
    14:28.42 15:21.29 16:13.70 17:05.42 17:58.23 18:51.27 19:43.91 20:36.69
    21:28.71 22:19.70 23:10.48 24:02.22 24:53.49 25:40.29                  
  2 Norvin Casper             54 Crescent Hill                 26:10.29  
       43.69  1:34.37  2:27.56  3:21.16  4:15.47  5:08.97  6:00.84  6:54.58
     7:47.88  8:40.86  9:33.99 10:27.86 12:13.85 12:13.85 13:08.49 14:01.49
    14:55.40 15:49.48 16:41.92 17:33.42 18:26.36 19:20.45 20:12.69 21:05.28
    21:58.10 22:49.09 23:37.78 24:29.79 25:19.92 26:10.29                  
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Smith                55 Greater Indiana                5:11.25  
  2 Robert Tesch              59 Great Ohio                     5:29.17  
  3 John Graham               55 Crescent Hill                  5:51.94  
  4 Russ Goodwin              55 McDowell Masters               6:19.43  
 
Men 55-59 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Smith                55 Greater Indiana               10:31.47  
  2 Robert Tesch              59 Great Ohio                    11:07.35  
  3 John Graham               55 Crescent Hill                 11:44.49  
  4 Russ Goodwin              55 McDowell Masters              12:48.13  
 
Men 55-59 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Smith                55 Greater Indiana               19:45.87  
       35.61  1:14.24  1:53.24  2:32.67  3:12.17  3:51.82  4:31.55  5:11.25
     5:50.93  6:30.93  7:11.31  7:51.36  9:12.01  9:12.01  9:51.95 10:31.47
    11:11.55 11:51.69 12:31.22 13:11.29 13:51.54 14:31.33 15:11.55 15:51.57
    16:31.40 17:11.28 17:50.62 18:30.25 19:08.99 19:45.87                  
  2 Robert Tesch              59 Great Ohio                    20:56.39  
       36.99  1:17.27  1:58.97  2:41.01  3:23.14  4:04.92  4:46.93  5:29.17
     6:11.29  6:53.68  7:35.79  8:18.06  9:42.82  9:42.82 10:25.01 11:07.35
    11:49.59 12:32.33 13:15.24 13:58.36 14:41.10 15:23.53 16:05.94 16:48.48
    17:30.93 18:13.15 18:54.92 19:36.94 20:18.57 20:56.39                  
  3 John Graham               55 Crescent Hill                 21:55.72  
       40.93  1:25.47  2:10.46  2:54.75  3:39.00  4:23.13  5:07.38  5:51.94
     6:36.29  7:20.86  8:04.88  8:48.59 10:16.86 10:16.86 11:00.68 11:44.49
    12:28.31 13:12.02 13:56.08 14:40.21 15:24.53 16:08.58 16:52.83 17:36.60
    18:21.37 19:05.32 19:49.38 20:32.45 21:14.32 21:55.72                  
  4 Russ Goodwin              55 McDowell Masters              24:13.77  
       42.73  1:29.27  2:17.26  3:05.42  3:54.18  4:42.18  5:30.97  6:19.43
     7:07.91  7:56.87  8:45.02  9:33.35 11:10.74 11:10.74 11:59.52 12:48.13
    13:37.02 14:26.20 15:15.35 16:04.85 16:53.82 17:42.57 18:31.11 19:19.68
    20:09.31 20:59.06 21:48.19 22:36.94 23:25.97 24:13.77                  
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Chisholm             66 Great Ohio                     6:37.80  
 
Men 65-69 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Chisholm             66 Great Ohio                    13:28.07  
 
Men 65-69 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dick Chisholm             66 Great Ohio                    25:17.33  
       43.58  1:31.77  2:21.29  3:12.60  4:03.86  4:55.13  5:45.53  6:37.80
     7:29.26  8:21.10  9:12.45 10:03.99 11:46.82 11:46.82 12:38.10 13:28.07
    14:19.46 15:10.83 16:01.52 16:52.97 17:43.92 18:35.07 19:26.22 20:17.96
    21:08.06 21:58.80 22:49.56 23:40.85 24:31.21 25:17.33